O.R.W.I.
Organization of Revolutionnary Workers of Iran (Rahe Kargar)
Organization of revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ برابر با ۲۱ اکتبر ۲۰۱۸
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس   orwi-info@rahekargar.net   و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
  پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ برابر با ۱۹ اکتبر ۲۰۱۷  
    پیام رضا شهابی از زندان رجایی شهر

پیام رضا شهابی از زندان رجایی شهر

با گرمترین درودها

بدینوسیله از تمامی کارگران، اعضای سندیکا، دانشجویان، فعالین اجتماعی و خانواده ها و انسانهای آزاده که به حبس ناعادلانه من و دیگر فعالین کارگری اعتراض کرده اند کمال قدردانی و تشکر را دارم. همچنین از کلیه تشکلات بین المللی کارگری از اقصی نقاط جهان که با ارسال نامه های اعتراضی به مقامات حکومتی خواهان آزدی بدون قید و شرط اینجانب و دیگر کارگرن زندانی شده اند بسیار سپاسگزارم.

اذیت و آزار من و خانواده ام از سال ۱۳۸۹ که مامواران لباس شخصی مرا در حین رانندگی و در حضور مسافران به اتهام ساختگی سارق مسلح دستگیر کردند تا امروز لحظه ای متوقف نشده است. ۱۹ ماه در سلول انفرادی بازداشتگاه ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی های طولانی مدت و شدیدترین برخوردهای فیزیکی، روحی و روانی بودم و چندین بار تهدید به اعدام شدم. در این سال ها بارها عمل جراحی و معاینه و مداوای پزشکی داشته ام و به دفعات مجبور گردیدم که برای رساندن صدای حق خواهی ام دست به اعتصاب غذاهای طولانی بزنم. برای چی؟ چرا یک کارگر باید به دلیل دفاع از حقوق ابتدایی خود و همکارانش اینچنین آزار ببیند و سلامتی خودش و خانواده اش به خطر بیافتد؟ تصور کرده بودند که با این اعمال سرکوبگرانه و ایجاد رعب و وحشت می توانند سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و دیگر تشکلات کارگری مستقل را مرعوب کنند و سرجایشان بنشانند. اما هیچگاه اینچنین نشد و نخواهد شد. مادام که کارگران را استثمار و بی رحمانه سرکوب می کنند، حق کارگران را بی مهابا پایمال می کنند و در عین حال سرمایه داران و اختلاس گران و غارت گران اموال عمومی را مورد حمایت قرار می دهند؛ تشکل و اعتراض و اعتصاب خواهد بود.

وضعیت من کماکان ناروشن است و با وجود وعده های مقامات برای پایان دادن به این وضعیت، کماکان در حبس و بدون مراقبت پزشکی مناسب به سر می برم. حمایت همبندان محترمم، خانواده عزیزم، همسر بزرگوارم و همکاران زحمتکش سندیکای کارگران شرکت واحد و نیز حمایت کارگران و مدافعین حقوق کارگری و انسانی در ایران و در سطح بین المللی تنها ضامن آزادی من و دیگر همقطاران در بند خواهد بود.

پیروز باشید

رضا شهابی- زندان رجایی شهر- کرج- ۱۳۹۶/۰۷/۲۶

---------------------------------------------------------------------------

برگرفته از کانال رسمی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوسرانی تهران و حومه

-------------------------------------------------------------------------------

کارگر زندانی رضا شهابی علی رغم بیماری های متعدد از حق درمان هم محروم است

 

کارگر زندانی رضا شهابی به شدت از درد گردن و کتف رنج می برد همچنین با کمی سر پا ایستادن پا درد می گیرد. این عوارض جسمی حاصل خشونت نیروهای امنیتی به هنگام بازداشت وی در سال ۸۹ و بازجویی های همراه با خشونت است. شهابی پس از اینکه به دلیل بی عدالتی مکرر دادستانی تهران و نهادهای امنیتی ۵۰ روز اعتصاب غذا کرد این عارضه های جسمی اش تشدید شد و علاوه بر آن سوزش معده گرفته و فشار خون بالا سبب شده مکرر خون دماغ شود و اخیرا دچار عارضه پوستی شده اما دادستانی اقدامی برای درمان شهابی انجام نداده است

 

هفته گذشته قصد داشتند شهابی را با پابند و دستبند برای تصویر برداری از کمر و گردن به بیمارستان ببرند که ایشان حاضر نشده دستبند و پابند بزند و گفته من کارگری زحمتکش هستم و مجرم جانی نیستم که با این شرایط به بیمارستان بروم و از آنروز تا حالا رها شده و دیگر اقدامی برای درمانش صورت نگرفته است. و با وجود اینکه دادستانی و نهادهای امنیتی به ایشان قول داده بودند در صورت توقف اعتصاب غذا به پرونده اش رسیدگی می کنند و آزاد می شود ولیکن این عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد همچنان در زندان است.

 

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اقدامات سوء دادستانی و نهادهای امنیتی علیه رضا شهابی و دیگر کارگران و معلمان را محکوم می کند و خواهان آزادی فوری و بی قید شرط ایشان می باشد.

----------------------------------------------------------------------------

 

 
  facebook   twitter   بالاترين   مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های اجتماعی زیرکه عضوآن هستید ارسال کنید:  
O.R.W.I.   Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)