O.R.W.I.
Organization of Revolutionnary Workers of Iran (Rahe Kargar)
Rahe Kargar
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ برابر با ۲۳ می ۲۰۱۹
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس   orwi-info@rahekargar.net   و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
بازگشت تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷  برابر با ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸
بیانیه حمایت اتحادیه مشترک اصناف دانمارک

بیانیه حمایت اتحادیه مشترک اصناف دانمارک

از اعتصاب معملین و اعتراض کارگران

از تعقیب فعالان صنفی دست بکشید

 

اتحادیه مشترک اصناف مختلف دانمارک : ما حمایت خودرا از کارگران ومعلمان اعتصابی اعلام میداریم.

ما میدانیم که اعتصاب از پیش اعلام شده معلمان امروز آغاز شده است خواسته آزادی همکاران زندانی با خواسته‌های دیگر از جمله بهتر شدن آموزش، دستمزد برابر با تورم و‌غیره ادغام شده است.

ما می دانیم که مسئول هماهنگی اتحادیه معلمان در ارتباط با اعتصاب از قبل اعلام شده قبلی در اولین روز اعتصاب دستگیر و در پایان اعتصاب آزاد شد.

ما بویژه نگران شیوه های مورد استفاده دولت ایران در رابطه با ربودن و بستری کردن هاشم خواستار، معلم بازنشسته و نماینده قبلی معلمان در بیمارستان روانی و ممنوعیت ملاقات وی با خانواده اش هستیم. ما میدانیم که هاشم خواستار پس از دو هفته آزاد شده است ولی مشخص نیست چه کسانی مسئول بازداشت وی بوده ند.

ما نگران سرنوشت رانندگان بازداشتی هستیم که دادستانی ایران آنها را تهدید به اعدام کرده است. ما از خواسته های صنفی رانندگان حمایت می‌کنیم.

ما اخبار اعتراضات و اعتصابات رشته های مختلف کارگری از جمله کارگران نیشکرهفت تپه و فولاد اهواز را دنبال می‌کنیم.

ما میدانیم که اعضای هیئت مدیره سندیکای شرکت واحد به زندانهای طولانی محکوم شده‌اند. ما با شدت از احکام زندان فاصله میگیریم.

ما نگرانی شدید خود را درارتباط با زندانی کردن افراد مختلف صنفی ابراز داشته و خواهان آزادی بلادرنگ آنها می باشیم.

ما از حق متشکل شدن آزاد، بدون دخالت و یا تلاش برای تاثیر گذاری بر آن از طرف دولت حمایت می‌کنیم. ما تحولات در ایران را دنبال می‌کنیم.

آبان ۹۷

 

*اتحادیه مشترک اصناف مختلف دانمارک با حدود ٣۰۰ هزار عضو دررشته های صنعت ، ساخت و ساز، لجیستیکی ، بخش خدمات دولتی ، خدمات خصوصی ، هتل و رستوران وگروه های سبز میباشد.

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های اجتماعی زیر که عضوآن هستید ارسال کنید: