Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
شنبه ۸ تير ۱۳۹۸ برابر با  ۲۹ ژوئن ۲۰۱۹
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :شنبه ۸ تير ۱۳۹۸  برابر با ۲۹ ژوئن ۲۰۱۹
متن دادنامه لیلا حسین زاده

اعتراض  دانشجویان

به ادامه بازداشت مرضیه امیری

و حکم قضایی صادره برای لیلا حسین زاده

 

ظهر روز پنجم تیرماه ۱۳۹۸، جمعی از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در اعتراض به ادامه بازداشت مرضیه امیری و حکم قضایی صادره برای لیلا حسین زاده، در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران تجمع کردند. مرضیه امیری دانشجوی دانشکده علوم اجتماعی و خبرنگار روزنامه ی شرق درحالی پنجاه و ششمین روز  بازداشت غیر قانونی خود را می‌گذراند که با اتمام فرایند بازجویی و بازپرسی به بند زنان زندان اوین منتقل شده است و تایید کامل اتهامات لیلا حسین زاده و صدور قطعی 30 ماه حبس تعزیری برای او در حالی اتفاق افتاده است که مسئولین وزارت علوم بارها قول اختتام پرونده فعالان صنفی دانشجویی و بازگشت پرونده های آنها به دانشگاه را داده بودند.

دانشجویان متجمع خواستار حضور مسئولین دانشگاه و پاسخگویی نسبت به وضعیت مرضیه امیری و سایر دانشجویان تحت حکم این دانشکده شدند و تاکید کردند درصورت عدم پاسخگویی مسئولین و بی نتیجه ماندن مطالبات، به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

 

از ساعت ١۵ روز، مجددا دانشجویان تجمع خود را آغاز کردند و منتظر ارائه توضیحات از جانب رئیس دانشکده علوم اجتماعی بودند.

..............................................................

نتیجه ی دادگاه تجدید نظر لیلا حسین زاده ابلاغ شد.

 

 

صبح روز ۳ تیر ۱۳۹۸،  نتیجه دادگاه تجدید نظر فعال صنفی دانشجویی، لیلا حسین زاده ابلاغ و تمامی اتهامات وی  تایید شد! شعبه ۳۶ تجدیدنظر دادگاه انقلاب اسلامی ضمن کاهش اشد مجازات به ۳۰ ماه حبس تعزیری، اعلام نموده است رای صادره قطعی و غیر قابل بازگشت است.

 

این در حالیست که بسیاری از مسئولین دولتی، دانشگاهی و مرتبط با وزارت علوم بارها اعلام کرده بودند که به دنبال رایزنی برای برائت دانشجویان و فعالین صنفی بازداشت شده در دیماه ۹۶ هستند. بازداشت هایی که نهادهای امنیتی در جسارتی بی مثال به ساحت دانشگاه، آن را پیشگیرانه خوانده بودند!

 

لیلا حسین زاده در دادگاه بدوی که در شعبه ی 26 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده برگزار شد به 6 سال حبس تعزیری محکوم شده بود. دادگاه تجدید نظر اول او در 30 مهر 97 و دادگاه تجدید نظر دوم او در 24 اردیبهشت 98 در شعبه ی 36 تجدیدنظر دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی سید احمد زرگرنژاد برگزار شد که امروز به صدور رای نهایی یعنی تایید اساس حکم و کاهش مجازات به سی ماه حبس تعزیری انجامید.

لیلا حسین زاده، دانشجوی دانشگاه تهران،‌ ۱۱ دی ماه ۱۳۹۶، روبه‌روی منزل خود در جریان اعتراضات دانشجویی بازداشت شد.

این فعال صنفی پیش از ظهر چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ به قید وثیقه به صورت موقت از زندان اوین آزاد شد.

لیلا حسین‌زاده در شمار ده‌ها فعال دانشجویی بود که هم‌زمان با اعتراض‌های اوایل دی‌ماه ۱۳۹۶ در ایران بازداشت شده بود.

نیروهای وزارت اطلاعات حسن روحانی طی روزهای نهم تا چهاردهم دی ماه، دست‌کم ۹۰ دانشجو  را در شهر های مختلف ایران بازداشت کردند.

 

شماری از این دانشجویان بازداشت‌ شده در اعتراض‌ها شرکت نداشتند و ماموران امنیتی آنها را در محل سکونت‌شان بازداشت کرده بودند.

 

متن دادنامه لیلا حسین زاده

که عینا در دادگاه تجدید نظر تایید شد، و صرفا اشد مجازات تخفیف یافت

 

 

بنام خدا

بتاریخ 96/12/12 در وقت فوق العاده شعبه 26 دادگاه انقلاب اسلامی تهران بتصدی امضاء کننده ذیل تشکیل است پرونده کلاسه [شماره پرونده] اتهامی خانم لیلا حسین زاده فرزند احمد تحت نظر است دادگاه ختم دادرسی را اعلام و با استعانت از خداوند متعال به شرح ذیل مبادرت به انشای حکم مینماید.

 

 

رای دادگاه

حسب کیفرخواست صادره از دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 33 تهران خانم لیلا حسین زاده سرشگی، [اطلاعات شخصی]، آزاد با کفالت متهم است به : الف – اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی ب- اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی ج – فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق سر دادن شعارهای ساختارشکنانه در تجمعات و ترغیب دانشجویان در صحنه تجمع و انتشار اخبار و عکس و فیلم تجمعات با توجه به کیفر خواست دادسرا و گزارش وزارت اطلاعات، وی دانشجوی دانشگاه تهران و مجرد و فاقد سابقه کیفری می باشد. حسب مستندات موجود و به لحاظ دانشجو بودن، با تفکرات سوسیالیستها و کمونیستها آشنا می شود. در فضای مجازی فعالیت خویش را در همین راستا تشدید و همزمان با طرح کارورزی دولت برای دانشجویان، اقدام به تاسیس و مدیریت کانال علیه بیگارورزی مینماید. در برخی از تجمعات از جمله مقابل مجلس و وزارت کار در حمایت از زندانیان سیاسی و کارگران حضور یافته است. وی در تاریخ 96/10/9 در کوی دانشگاه تهران تحصن را آغاز نموده و اولین فردی بوده که شعار مرگ بر دیکتاتور را فریاد زده است رهبری تجمعات و سر دادن نوع شعارها و به اهتراز درآوردن پرچم سرخ به نشانه پرچم سرخ کمونیست، از اهم اقدامات مجرمانه متهم می باشد. حسب صفحه 35 پرونده و گزارش کارشناس مربوطه، متهم از عوامل اصلی شروع اغتشاش در دانشگاه تهران بوده و به همراه سایر مرتبطین خود از داخل دانشگاه شعار دادن را شروع که منجر به درگیری نیروی انتظامی از بیرون با این افراد می شود. شعارهایی که در این تاریخ از سوی متهم و مرتبطین وی داده شده عبارتند از:

« اصلاح طلب اصول گرا، دیگه تمام ماجرا»،

 «مرگ بر گرونی، مرگ بر بیکاری»،

 «ایرانی با غیرت حمایت حمایت»،

همچنین در هنگام درگیری با پلیس آنها را با لفظ «بی شرف بی شرف» خطاب کرده اند متهم به شرح صفحه 23 پرونده به کلیه حضور خود در تجمعات غیرقانونی از جمله تجمع 16 اذر 94 و تجمع 16 اذر 95 در اعتراض به «پولی شدن سرویس های دانشگاه» و «اعتراض به سنوات» حضور داشته و اقرار صریح دارد. تجمع جلوی دفتر رئیس دانشگاه تهران و جلوی مجلس و وزات کار از دیگر حضور متهم در این تجمعات میباشد که آنرا قبول دارد. آخرین تجمع نیز 96/10/9 را پذیرفته است. به هنگام حضور در هر تجمع شعارهای هنجارشکن و ساختارشکنانه داشته است. وی پس از گرفتن عکس و فیلم از تجمع غیرقانونی، و جهت ملتهب نشان دادن فضای دانشگاه آنرا در کانال تلگرامی خود انتشار داده است. النهایه با توجه به گردشکار فوق الذکر و اوراق و محتویات پرونده و حضور در تجمعات غیرقانونی و دادن شعارهای ساختار شکنانه در جهت تضعیف نظام و زیر سوال بردن حاکمیت نظام جمهوری اسلامی ایران، و رفع دفاعیات وکیل مدافع و لحاظ سایر شواهد و قرائن موجود بزهکاریش بنظر دادگاه در حد تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور محرز و مسلم است با رعایت ماده 134 قانون مجازات اسلامی سال 92 و مواد 500 و 610 از قانون مجازات اسلامی مبحث تعزیرات، از جهت تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به تحمل یکسال حبس تعزیری و از جهت اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به تحمل 5 سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم می نماید. مستندا به بند ح ماده 23 قانون مجازات اسلامی سال 92 و بعنوان مجازات تکمیلی بمدت 2 سال ممنوع الخروج از کشور اعلام می نماید. رای حضوری و پس از ابلاغ ظرف 20 روز قابل اعتراض در محاکم تجدید نظر استان تهران می باشد.

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2023 ©