Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ برابر با  ۱۰ جولای ۲۰۱۹
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸  برابر با ۱۰ جولای ۲۰۱۹
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

 سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

 

عاطفه رنگریز و ندا ناجی

از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر

در زندان ضرب و شتم شدند

 

بنابر خبر منتشر شده در کمپین دفاع از بازداشت شدگان روز کارگر، شنبه پانزدهم تیر  عاطفه رنگریز و  ندا ناجی دو تن از بازداشت شدگان روز کارگر توسط نگهبانان زندان قرچک ضرب و شتم شدند. ندا ناجی دچار اختلال در بینایی شده و عاطفه رنگریز از ناحیه کتف و پا مصدوم شده است. علاوه بر این، این دو تن به همراه  سپیده قلیان از بازداشت شدگان اعتراضات کارگری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه بدون اجرای "آئین نامه نحوه تفکیک و طبقه بندی زندانیان" با مجرمان خطرناک در یک محل نگهداری می شوند و نگرانی های جدی در مورد امنیت شان وجود دارد.  مرضیه امیری خبرنگار روزنامه شرق و دانشجو نیز که در روز کارگر بازداشت شده همچنان در بند نسوان زندان اوین زندانی است و بدون در نظر گرفتن قانون و رویه جاری قضایی که پس از تحقیقات مقدماتی، به آزادی متهمان به قید ضمانت تا صدور رای نهایی تاکید دارد با وجود اینکه تحقیقات مقدماتی و بازجویی از ایشان عموما پس از ده روز خاتمه یافته است اما با گذشت ۷۰ روز از بازداشت های روز کارگر این افراد بدون توجیه قضای همچنان بازداشت موقت و زندانی هستند.

 

 آنیشا اسدالهی مدرس زبان انگلیسی، یکی دیگر از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر که در روز چهارده اردیبهشت با قرار کفالت سی میلیون تومانی آزاد شده بود بدون هیچ توجیهی مجددا در روز ۲۸ خرداد، هنگام بازگشت از محل کار بازداشت و ۲۲ روز است که در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین زندانی می باشد. ایشان ممنوع الملاقات است و در مدت بازداشت تنها دوبار در تاریخ های نهم و شانزدهم تیر ماه تماس تلفنی خیلی کوتاه و کنترل شده با خانواده داشته و در تماس تلفنی صورت گرفته به ایشان اجازه نداده اند راجع به موضوعات پرونده صحبت کند. با توجه به نگهداری وی در سلول انفرادی، ممنوع الملاقات بودن و طولانی شدن مدت بازجویی از وی، نگرانی ها در مورد بازجویی سخت و غیرمعمول از آنیشا اسدالهی را افزوده است.

 

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ادامه بازداشت موقت بازداشت شدگان روز کارگر را قویا محکوم می کند و خواهان آزادی آنان می باشد. همچنین باید اتهامات وارده بر کلیه بازداشت شدگان روز کارگر لغو و همگی آنان از اتهامات وارده تبرئه گردند. و پیشتر از آن ضروریست به فوریت "آئین نامه نحوه تفکیک و طبقه بندی زندانیان" اجراء و محل نگهداری زندانیان سیاسی از مجرمان خطرناک جدا گردد. مسئولیت عواقب عدم جداسازی مطابق آئین نامه مذکور و صدمه به زندانیان متوجه قوه قضاییه و مسولین زندان می باشد.

 

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۱۹ تیر ۹۸

 

رونوشت:

سازمان جهانی کار (ILO)

کنفدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری (ITUC)

فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل (ITF)

کنفدراسیون اتحادیه های کارگری اتحادیه اروپا (ETUC)

کلکتیو سندیکاهای کارگری فرانسه

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2023 ©