Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
پنجشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ برابر با  ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۲
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :پنجشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۱  برابر با ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۲
شعار «زن، زندگی، آزادی» جهانی شد

شعار «زن، زندگی، آزادی» جهانی شد

نام مهسا نمادین شد

 

 

قتل جان‌سوز ژینا امینی بر اثر ضرب و شتم سرکوب‌گران‌ رژیم، تمام فلات ایران را تکان داد و جهان را مبهوت و چهره کریه، زن ستیز و جنایت پیشه حکومت اسلامی را عریان‌تر در معرض افکار عمومی جهان قرار داد. شهریور ماه یادآور قتل عام از قبل برنامه‌ریزی شده زندانیان سیاسی در سال ۶۷ است که با فتوای خمینی و مشارکت ابراهیم رئیسی در هیئت مرگ در بیدادگاهایی چند دقیقه‌ای بیش از پنج هزار زندانی سیاسی را  که بسیاری از آن‌ها مدت محکومیت‌شان در حال اتمام بود، به دار آویختند و در خاوران‌های بی‌شماری در گورهای جمعی دفن کردند. سفر رئیسی قاتل و یکی از اعضای هیات مرگ به  نیویورک و شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل توهین به مردم ایران و جهان است. او را به جای ایراد سخنرانی در صحن سازمان ملل باید همچون پینوشه دیکتاتور سابق شیلی به جرم جنایت علیه بشریت دستگیر و در دادگاهی بین‌المللی محاکمه کرد.

 

امروز مردم جهان‌ شاهد مبارزات سراسری شهروندان ایران در اعتراض به قتل ژینا امینی هستند، مبارزاتی که متاسفانه تا بحال چندین نفر از معترضین کشته و بسیاری زخمی و عده‌ای هم دستگیر شده‌اند. اما مردم ما به ویژه حضور پر رنگ و برجسته زنان علیه رژیم آپاتاید و زن‌ستیز از پا ننشسته‌اند و با پیوستن شهرهای مختلف به این مبارزه با شعارهای بسیار مناسب نظیر «زن، زندگی، آزادی» فردایی هرچه بهتر را نوید می‌دهند. مساله زنان تنها به زنان اختصاص ندارد بلکه به همه کسانی که با نابرابری در هر شکل و صورت آن چه ملی، جنسی و جنسیتی، طبقاتی، مذهبی... مخالف اند پیوند دارد. این سرنوشت توست که دارد روایت می‌شود و دانشجویان کشور ما چه هوشمندانه آن را در شعار «مهسای بعدی تویی» به زبان آورده‌اند.

 

رژیم اسلامی هم اکنون در چنبره بحران‌های ساختاری تنها به دستگاه سرکوب خود تکیه دارد و دیر نیست که همین ماشین سرکوب با به میدان آمدن هر چه گسترده‌تر مردم فلج خواهد شد.

 

ما در همبستگی با مبارزات مردم و همدردی با خانواده مهسا امینی و دیگر جانباختگان اعتراضات اخیر شنبه ۲۴ سپتامبر  ساعت ۱۲:۳۰ در Ernst -August- platz گرد هم می‌آییم و با صدای بلند از مردم معترض حمایت و پشتیبانی میکنیم و خواهان آزادی بدون قید و شرط همه دستگیر شدگان اخیر و تمامی زندانیان سیاسی هستیم.

 

نه به ستم مذهبی-مردانه   زنده باد انقلاب زنانه

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران

زنده باد آزادی و برابری

کانون کنشگران دمکرات و سوسیالیست هانوفر

 

 

 

 

 

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2022 ©