O.R.W.I.
Organization of Revolutionnary Workers of Iran (Rahe Kargar)
Rahe Kargar
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ برابر با ۲۳ می ۲۰۱۹
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس   orwi-info@rahekargar.net   و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
بازگشت تاریخ انتشار : سه-شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷  برابر با ۱۵ می ۲۰۱۸
jj

اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

در محکومیت کشتار مردم فلسطین در غزه

 

عشق آتشین بازگشت به سرزمین مادری

را نمی توان با گلوله کشت!

 

دونالد ترامپ و کابینه جنگی اش، با انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، در میان دریائی از خون فلسطینیان، تیرخلاصی بر تلاش های صلح جویانۀ بین المللی زد. بنیامین نتانیاهو و متحدان بینادگرای یهودی کابینه اش، این اقدام دونالد ترامپ در هفتادمین سالروز اشغال سرزمین های مردم فلسطین را جشن گرفتند، به این امید که پروژه جهانی تشکیل دو دولت در سرزمین های فلسطین و اسرائیل را برای همبشه از دستور خارج کنند. اما آنها کورخوانده اند، مردم فلسطین و به ویژه مردم ساکن گتوی غزه، بزرگترین زندان روباز جهان، هفته هاست با مقاومت مدنی و سازماندهی مارش بازگشت، همچون قهرمانان یهودی گتوی ورشو، از حق آزادانه زیستن خود دفاع می کنند و به این سان با آغوش باز، آماج گلوله های مرگ آفرینان ارتش اسرائیل قرار می گیرند و جان خود را در راه آرمان آتشین بازگشت به سرزمین مادری فدا می کنند. آنها این درس را به بن گورین و تمامی آنها که تصور می کردند ظرف بیست سال مردم آوارۀ فلسطینی فراموش خواهند کرد وطنی داشته اند، می دهد که وطن و سرزمین مادری فراموش شدنی نیست.

 

جنبش مقاومت مردم فلسطین و آرمان بازگشت به سرزمین مادری و زندگی در صلح در کنار دیگر مردمان این سرزمین، دوران سختی را از سر می گذراند. دولت آمریکا، نقش ظاهرآ بیطرفانۀ خود را به کناری نهاده و تمام قد در کنار نژادپرستان اسرائیلی قرار گرفته است و از این طریق حتی جنبش صلح طلبان، چپ گرایان و دمکرات های اسرائیل را نیز زیر فشار سنگینی قرار داده است. با شکست ناسیونالیسم عربی، اکنون دولت های عرب منطقه و بویژه خاندان سعودی و شییخ نشین های ثروتمند عرب، بیش از آن که مدافع آرمان مردم فلسطین باشند، در کنار آمریکا و اسرائیل قرار گرفته اند. برای عربستان و امارات متحده عربی، حتی اتحاد با آمریکا و اسرائیل برای مقابله جمهوری اسلامی در اولویت قرار گرفته است. حمایت مزورانه و فرصت طلبانۀ جکومت بنیادگرای اسلامی ایران از جنبش فلسطین نیز بیش از آنکه به این جنبش کمک کند، با تقویت جریانات بنیادگرای اسلامی در میان احزاب و سازمان های فلسطینی، بیش از پیش این جنبش مردمی را از اهداف خود دور می سازد.

 

جنبش مقاومت مردم فلسطین، اکنون به حساس ترین دوران خود رسیده است. این جنبش، تنها از طریق دست رد زدن به ناسیونالیسم از رمق افتاده و بورکراتیک و پشت کردن به بینادگرائی اسلامی یهود ستیز، می تواند با سازماندهی توده ای خود حول آرمان های صلح جویانه و عدالت طلبانه و در همبستگی با جنیش های صلح دوست، دمکرات و چپ اسرائیل و دیگر کشورهای منطقه برای ایجاد شرایط زندگی مسالمت آمیز و صلح جویانه و شایسته حرمت انسانی مبارزه کند. روشن است شعارهای یهودستیزانۀ "نابودی اسرائیل" یا به "دریا ریختن مردم اسرائیل" و یا اخراج ساکنان سرزمین های اسرائیل یا فلسطین، از سوی هر نیروئی که باشد، به آرمان های مردم فلسطین کمکی نمی کند و بیش از هر چیز آب به آسیاب نژادپرستان اسرائیلی و بینادگرایان یهودی می ریزد. همانگونه که سیاست های نژادپرستانۀ دولت اسرائیل در شهرک سازی های غیرقانونی و مقاومت همه جانبه با حق بازگشت کلیه آوارگان فلسطینی و تلاش برای نابودی مردم فلسطین نیز همواره آب به آسیاب نیروها و جریاناتی ریخته است که نفرت مذهبی و بویژه یهودستیزی جنون آمیز را تبلیغ و سازماندهی کرده اند. این دو نیروی مرتجع و ضدمردمی در دو سوی جبهه، نفرت قومی و ملی در منطۀ ما را سازمان داده اند که در هر کشور آن ده ها و گاه صدها ویژگی قومی، مذهبی، فرهنگی و ملی وجود دارد و از این طریق زمینه ساز تنش دائمی در منطقه شده اند. تنها حضور نیروهای سازمانیافتۀ آزادیخواه، صلح جو، طرفدار همزیستی مسالمت آمیز و معتقد به حق شهروندی برابر برای همه مردم این دیار می توانند به این وضعیت غیرقابل تحمل پایان دهد. این وظیفه سنگینی است که بیش از همه بر دوش تمامی نیروهای مترقی و چپ دمکراسی خواه و عدالت طلب تک تک کشورهای منطقه قرار دارد.

 

سازمان ما، سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) دفاع از آرمان های بر حق مردم فلسطین و بازگشت همه آوارگان فلسطینی به سرزمین مادری خود و دفاع از زندگی مسالمت آمیز و صلج جویانۀ همه مردم ساکن اسرائیل و فلسطین در کنار هم را وظیفه خود می داند و از اقدام دولت ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس که سدی در راه شرایط صلح آمیز است و اقدامات سرکوبگرانه دولت نژادپرست اسرائیل در به خاک و خون کشیدن مارش مدنی و مسالمت آمیز مردم فلسطین را بشدت محکوم می کند و آن ها را نشانۀ بربریت تمام عیار می داند. سازمان ما همچنین دفاع مزورانه و فرصت طلبانۀ حاکمیت جمهوری اسلامی از مقاومت مردم فلسطین و شعارهای یهودستیزانه و نفرت پراکنی دستگاه های تبلیغاتی اش را مضحکه ای چندش آور می داند و بر این باور است حاکمیتی که حق شهروندان یزدی برای نشاندن سپنتا نیکنام بر کرسی شورای شهر یزد را به رسمیت نمی شناسد و آپارتاید مرکب و تمام عیار جنسیتی، قومی و مذهبی را بر ایران حاکم کرده است، صلاحیت اخلاقی آن را ندارد که از آرمان مردم فلسطین دفاع کند زیرا اقدامات این حاکمیتِ مدافع آپارتاید مرکب، هیچ تفاوتی با اقدامات دولت نژادپرست اسرائیل که طرفدار آپارتاید قومی و نژادی است، ندارد.

 

سازمان ما در برابر عظمت مقاومت مردم فلسطین در گتوی غزه، بزرگترین زندان روباز جهان، که یادآور مقاومت قهرمانانۀ یهودیان لهستان در گتوی ورشو در برابر نازی هاست؛ در برابر شجاعت و رشادت زنان و مردان فلسطینی که زیر رگبارهای مرگ آفرینان اسرائیلی مارش مدنی و صلح جویانۀ خود را هفته هاست پی می گیرند، سر تعظیم فرود می آورد و از همه نیروهای آزادیخواه، صلح دوست، عدالت طلب و ترقی خواه منطقه و جهان می خواهد در کنار مقاومت مردم فلسطین و تلاش های صلح جویانه دمکرات ها و چپ گرایان اسرائیلی قرار گیرند و در برابر نیروهای مدافع بربریت مدرن و ارتجاع واپسگرا، صدای خود را بلند کنند.

 

تنها همبستگی مردم صلح دوست و عدالت طلب منطقه می تواند به این وضعیت پایان دهد!

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، دمکراسی و سوسیالیسم

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با ۱۵ می ۲۰۱۸

آ

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های اجتماعی زیر که عضوآن هستید ارسال کنید: