O.R.W.I.
Organization of Revolutionnary Workers of Iran (Rahe Kargar)
Rahe Kargar
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ برابر با ۲۳ می ۲۰۱۹
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس   orwi-info@rahekargar.net   و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
بازگشت تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷  برابر با ۱۷ می ۲۰۱۸
kk

اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

در محکومیت سرکوب خونین اعتراضات مردم کازرون

 

حق تصمیم گیری مردم را نمی توان به گلوله بست!

 

در اولین شب ماه رمضان، که رهبر رژیم ادعا میکند ماه "ضیافت‌الله"، ماه "لیلةالقدر" است، نیروهای سرکوبگر جمهوری اسلامی، بر روی مردم کازرون که خواهان آزادی دستگیرشده گانشان بودند، آتش گشودند. در نتیجۀ این تیراندازی تعدادی از مردم زخمی شده و چند نفر نیز به شهادت رسیدند. در حالی مرگ آفرینان نظام اسلامی، تظاهرات مدنی کازرون را به گلوله می بندند که مردم قهرمان این شهر، یک ماه تمام به اشکال گوناگون و بویژه با تظاهرات مسالمت آمیز خود، به تصمیم گیری های مقامات حکومتی در تقسیمات استانی اعتراض می کنند و تصمیمات بی اعتناء به رای و نظر خود را بر نمی تابند. تنها مردم کازرون نیستند که به شیوۀ غیردمکراتیک و زورگویانه تقسیمات استانی اعتراض کرده و حق تصمیم گیری در چنین مواردی را حق مسلم مردم استان و شهرستان خود می دانند، بلکه پیش از این نیز شاهد اعتراضاتی از این دست در قزوین، سبزوار و هرمزگان بوده ایم. رژیم اسلامی حق حاکمیت و حق تعیین سرنوشت مردم، حتی در سطوح کوچک محلی، شهرستان و استان را به رسمیت نمی شناسد. اقدامات زورگویانه و متکی به زدوبندهای باندهای مافیائی حکومتی برای تقسیمات کشوری و ایجاد نان خوری های جدید برای وابستگانشان، همواره خشم مردم را برانگیخته و مردم کازرون نیز خشم خود را بارها و بارها اعلام کرده اند.

 

به گلوله بستن حق تصمیم گیری مردم، تنها از حکومت های ضدمردمی و فاشیستی بر می آید. رسانه های حکومتی که در روزهای اخیر، با پوشش گسترده، سرکوب خونین و جنایتکارانۀ مردم غزه توسط مرگ آفرینان اسرائیلی را پوشش می دادند، نیک باید بدانند که به گلوله بستن مردم کازرون توسط نیروهای انتظامی رژیم، هیچ تفاوتی با اقدام جنایت کارانۀ ارتش اسرائیل ندارد. اگر مردم غزه به سلب حق تصمیم گیری و حق حاکمیت خود بر سرزمین مادری شان، در این هفتاد سال اعتراض می کنند و شهید می شوند، مردم کازرون هم به سلب حق تصمیم گیری شان بر تقسیمات استانی اعتراض می کنند. بی جهت نیست که این سیاست دوگانه حکومت، و معیار دورویانۀ مقامات اسلامی از دید تیزبین مردم کازرون دور نمانده است که در شعارهای خود فریاد می زدند: غزه حمایت می کنند، کازرون خیانت می کنند!

 

اما تنها تبلیغات چی ها و بلندگوهای حکومت اسلامی نیستند که معیار دوگانه دارند، تمامی نیروهای پروژه بگیر و مزدوران نان خور مثلث شوم رژیم چنج (ترامپ؛ نتانیاهو و بن سلمان) که در چند روز گذشته چشم هایشان را بر جنایات ارتش اسرائیل در غزه بسته بودند و گاه حتی برخورد مرگ آفرینان اسرائیلی را "خویشتن دارانه" می دانستند، به یک باره به مدافعان سینه چاک مردم کازرون بدل شده و تا آنجا پیش رفته اند که مردم را تشویق به مسلح شدن می کنند. چنین توصیه هائی ممکن است برای جیره خواران سلمان سعودی، نتانیاهوی نژادپرست و ترامپ فاشیست جالب باشد ولی برای مبارزات مردم ایران و از جمله مردم کازرون خطرناک است، زیرا دوام و توان گسترش جنبش های مردمی را خفه می کند و عملآ در خدمت رژیم اسلامی قرار می گیرد.

 

سازمان ما، سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)، اقدام حاکمیت اسلامی در لگدکوب کردن خواست مدنی و بر حق مردم کازرون، دستگیری تظاهرکنندگان و به گلوله بستن مردم بی دفاع را اقدامی جنایت کارانه و فاشیستی می داند که مسلمآ خشم مردم را شعله ورتر خواهد ساخت. ما از همه نیروهای آزادیخواه و عدالت طلب تقاضا داریم که با تمام توان از خواست بر حق مردم کازرون برای دفاع از حق تصمیم گیری خود حمایت کنند. مبارزات مردم کازرون در کنار مبارزات مسالمت آمیز کارگران هفت تپه، هپکو اراک، معلمان، بازنشستگان، کشاورزان اصفهان، دانشجویان دانشگاه های کشور، دراویش و خانواده های زندانیان سیاسی نشانه های نارضایتی عمومی از حاکمیتی است که پایه اش بر بی حقی حتی نظری مردم ایران گذاشته شده است. این جویبارهای اعتراضی و این تلاش های مسالمت آمیز برای کسب حق حاکمیت مردم، در صورتی که متحد، یک پارچه و سراسری شوند، مسلمآ می توانند بساط رژیم استبداد دینی را براندازند و حاکمیت را بدست توانای خود مردم بسپارند. تنها از این طریق است که می توان در برابر تلاش های نیروهای سلطه جوی منطقه ای و جهانی و مزدورانشان سد مستحکمی ایجاد کرد که آرزوی تسلط بر ایران یا تجزیه آن را در سر می پرورانند.

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، دمکراسی و سوسیالیسم

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با ۱۷ می ۲۰۱۸

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های اجتماعی زیر که عضوآن هستید ارسال کنید: