Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
سه-شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ برابر با  ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :سه-شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱  برابر با ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲
اعلامیه مشترک

اعلامیه مشترک

حزب کمونیست ایران

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

 

از خیزش انقلابی مردم و از  اعتصاب عمومی معلمان و دانشجویان حمایت می کنیم !

 

خیزش قدرتمند زنان و جوانان شجاع کشور در ده روز گذشته، در اعتراض به قتل جنایتکارانه مهسا امینی، دختر جوان کرد، حالا دیگر سراسری شده است و شعار درخشان «زن، زندگی، آزادی» را به پرچم این جنبش تبدیل کرده است. تداوم جنبش مردمی با تسخیر خیابان ها، دفاع از زندگی  انسانی  شرافتمدانه، بر پایه برابر حقوقی برای همگان، در کشوری آزاد، سکولار و دمکراتیک بر پایه عدالت اجتماعی و به دور از حاکمیت استبداد دینی را به مسئله روز تبدیل کرده است. این موج شورانگیز انقلابی، با حمایت پرشور تشکل های صنفی معلمان و تشکل های صنفی دانشجویان روبرو شده است.  اعتصابات سراسری معلمان، دانشجویان و دانش آموزان با حضور در مدارس و دانشگاه ها، امکان تجمع اعتراضی را بیش از پیش فراهم آورده است و می تواند به رشد ، گسترش و تداوم  جنبش کمک کند.

 

ما به عنوان جریانات  سیاسی چپ، ضمن حمایت قاطع از خیزش شورانگیز زنان و جوانان کشور،  از اعتصابات سراسری  معلمان، دانش آموزان و دانشجویان در حمایت از جنبش خروشان مردمی حمایت می کنیم. و بر این نظر هستیم که این اقدام شورای هماهنگی  تشکل های صنفی فرهنگیان و تشکل های صنفی دانشجویان  دانشگاه های گوناگون کشور، می تواند الگوئی برای سندیکاها و  تشکل های مستقل کارگری باشد تا بر پایه ارزیابی های میدانی خود، در حمایت از جنبش سراسری  مردم ایران وارد عمل شوند و با پیوستن به اعتصابات سراسری به رشد، گسترش و غنای این جنبش کمک کنند. 

 

حزب کمونیست ایران

هیئت اجرائی  سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ برابر با  ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۲

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2023 ©