O.R.W.I.
Organization of Revolutionnary Workers of Iran (Rahe Kargar)
Organization of revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۱۹
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس   orwi-info@rahekargar.net   و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
  پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ برابر با ۱۹ جولای ۲۰۱۸  
   

 

فراخوان تجمع تیر ماه

دوستان و همراهان عزیز

بارها و بارها اعلام شده مطالبه گری ادامه دارد

در کنار ارسال پیام ، مذاکره و شکایت به دیوان عدالت ، تجمع به عنوان مهمترین قدم در مسیر مطالبه گری مورد اتفاق همه دوستان می باشد .

تجمع صنفی بازنشستگان صرفا در جهت اعتراض به عدم اجرای قانون و اعتراض به افزایش حقوق قطره چکانی می باشد .

تجمع بازنشستگان کاملا صنفی است و هیچ هدف دیگری را دنبال نمیکند .

ما پیشکسوتان بازنشسته یک بار دیگر مقابل مجلس وظیفه مجلسیان و دولتیان را در قبال آحاد ملت یاد آور خواهیم شد .

وعده دیدار:

آخرین روز تیر ماه

۳۱ تیر ۹۷

ساعت ۱۰ صبح

:مقابل خانه ملت

پیشکسوتان پیشرو کشوری

.........................................

فراخوان اتحاد بازنشستگان

برای شرکت در تجمع روز ۳۱ تیر

در مقابل مجلس

 

دیرگاهی است از وعده های عملی نشده دولت و مجلس در برابر خیل عظیم بازنشستگان می گذرد.

افزایش ناچیز دستمزدها در برابر تورم بهت آور بود و مقدار سهم بیمار در بیمه های تکمیلی طی یک سال دردآور.

 

همراهان بازنشسته! سالهای زیادی با تمام وعده و وعیدها گذشت و چهار ماه نیز از سال ۹۷ می گذرد اما خواسته های ما همچنان از طرف مسئولان بدون پاسخ مانده است.

بازنشستگان (کشوری، لشگری و تامین اجتماعی) برای شرکت در تجمع با ندای تاحق خود نگیریم/ ازپا نمی نشینیم، برای پیگیری مطالبات خود آماده می شوند.

مطالبات بازنشستگان:

۱- اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶

۲- بیمه کارآمد و درمان رایگان

۳- نظارت مستقیم بر صندوق های بازنشستگی توسط نمایندگان منتخب بازنشستگان و برگشت اموال اختلاس شده به صندوقها.

۴- آزادی معلمان در بند.

۵- پرداخت به موقع حقوق کلیه بازنشستگان سراسر کشور، حد اکثر تا پایان هر ماه.

۶. پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان ۹۶.

 

وعده ما روز یکشنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۷

ساعت ۱۰ صبح میدان بهارستان مقابل مجلس

 

گروه اتحاد باز نشستگان

۹۷/۴/۲۲

..............................

حضور محترم اعضای گروه پیشکسوتان پرستاری وپیراپزشکی ایران

سلام وعرض ادب

جهت بر گزارى تجمعى مؤثر براى رسيدن به حقوق تضييع شده خود نياز به جوى بدور از هرگونه تشنج داريم

لذا

لطفا

حتما نكات زير در روز تجمع رعايت وديگران را نيز به رعايت آن شفارش كنيم

- رعايت رفتار شايسته وكاملا مطابق با موازين قانونى ومدني وشأن اعضاء

پيروى از شعارهاى بر گزار كننده گان تجمع

خوددارى ازبحث هاى فردى ومشاركت فعال در تجمع

- توجه به اهداف وخوددارى از عنوان نمودن مطالبات غير صنفى- شناخت مسئولين وادمين ها و

تبعيت ازتصميمات مسئولين و بر گزار كننده تجمع

ازهمکاری وهمدلی شما سروران گرامی نهایت سپاس وقدردانی داریم

ارادتمند :

اعضای گروه ادمین پیشکسوتان پرستاری وپیراپزشکی ایران

.....................................

تجمع صنفی و چالشهای پیش رو

 

اخیرا دیده شده در چند روز گذشته پستهایی ازسوی گروه وحدت که گروهی منشعب شده از گروههای بازنشستگان می باشد ، در رابطه با تجمع ۳۱ تیر گذاشته شده و هشدارهایی در جهت عدم حضور فعال پیشکسوتان بازنشسته می دهند .

ضمن احترام به این نگرانی ها و حس مسئولیت دوستانمان در گروه وحدت به عرض می رسانیم :

فراخوان این تجمع نه از سوی یک یا چند نفر بلکه از سوی ادمینهای دهها گروه از گروههای پیشکسوتان و گروههای بازنشستگان صورت گرفته است و در میان گروههای حاضر در فضای مجازی نهایتا دو الی سه گروه در این فراخوان شرکت نداشته اند که یکی از این گروهها گروه وحدت می باشد و فراخوان تجمع بر اساس خرد جمعی بوده است .

همه ما مطالبه گر هستیم و خواسته های به حق و قانونی داریم حال هر گروه مسیری را در جهت استیفای حقوق قانونی پیش می گیرد ، ما در کنار هم هستیم نه مقابل هم فقط تفاوت در روش و دیدگاه داریم ، کاش به این تفاوت‌ها احترام گذاشته و یکدیگر را تخطئه نکنیم .

استفاده از تجمع یکی از راههای کاملا قانونی می باشد و طبق اصل ۲۷ قانون اساسی در صورتی که تجمع یا هر گونه حرکت اعتراضی موجب ایجاد اخلال در نظم عمومی نگردد ، به دین مبین اسلام توهین نشود و هیچگونه سلاح گرم در تجمع استفاده نشود کاملا مجاز است و حتی نیاز به گرفتن مجوز نمی باشد .

تجمع ما نیز کاملا صنفی بوده و قرار نیست هیچگونه حرکتی در جهت اخلال در نظم عمومی صورت گیرد .

دوستانمان در گروه وحدت به هیچ عنوان نگران نباشند زیرا مانند تجمع های گذشته از نیروی انتظامی امنیت تجمع را درخواست خواهیم کرد و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد .

همینجا اعلام می کنیم منافقان و معاندان و کسانی که دلشان برای ما نسوخته ،جایی در بین ما ندارند و اصولاً پایگاهی میان مردم ندارند .

ما به هیچ عنوان اجازه سوءاستفاده و موج سواری به هیچ گروه و جناحی ، داخلی یا خارجی نخواهیم داد ، خواسته ما صرفا صنفی است و به امید خدا با اتحاد و همدلی به این خواسته خواهیم رسید .

ادمین های گروهها ناچار به انتخاب گزینه تجمع در این زمان شده اند زیرا :

۱_ رایزنی ها برای اجرای قانون نتیجه نداده و همسان‌سازی قطره چکانی همچنان گزینه عملی مجلس و دولت می باشد .

۲_ دولت در حال تهیه لایحه ای برای رفع مشکلات اقتصادی طبقات کم درآمد است و به زودی تقدیم مجلس می شود ، تجمع راهی است تا نمایندگان بیش از پیش اهمیت موضوع را دریابند و رفع مشکلات بازنشستگان دغدغه اصلی مجلس و دولت شود.

۳ _ لایحه اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری در کمسیون اجتماعی مجلس است و نیک میدانید بعد از ۱۱ سال که قانون در حق ما اجرا نشده ،در این اصلاحیه کمترین توجهی به منافع بازنشستگان صورت نگرفته و با تصویب این اصلاحیه و به تبع آن دائمی شدن قانون وضعیت معیشت بازنشستگان روز به روز وخیم تر خواهد شد ، به همین جهت تا دیر نشده باید با تجمعی فراگیر خواسته صنفی خود که اجرای صحیح قانون مدیریت خدمات کشوری می باشد را به گوش دولت و مجلس برسانیم ، از این رو از همه دوستان در همه گروهها از جمله گروه وحدت دعوت می کنیم با همدلی و اتحاد در این حرکت عظیم شرکت نمایند .

چه خوب است به خود و دوستان خود احترام بگذاریم و به دوستان در گروهها حق انتخاب بدهیم و خود را ولی و سر پرست ایشان ندانیم .

چه خوب میشد اگر دوستانمان در گروه وحدت اجازه می‌دادند پستهای فراخوان تجمع در گروهها باشند و نظر خود را در مخالفت با تجمع را هم می نوشتند و اعضای گروهها خود انتخاب می کردند که در تجمع شرکت نمایند یا خیر

به این میگویند آزادی بیان و احترام گذاشتن به شعور همکاران .

خداوند در قرآن مجید می فرماید :

 

فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ

 

پس بشارت بده به بندگانم همانان که همه سخنان را می شنوند و بهترین آنان را انتخاب می کنند .

سوره زمره آیه ۱۷

بر اساس نص صریح قرآن ، بهترین کار این است که دوستان ما در گروه وحدت یا هر گروه مخالف دیگری دلایل مخالفت خود را در گروهها انتقال دهند و بگذارند دوستانمان خود بهترین راه را انتخاب کنند .

در پایان اعلام می کنیم تجمع همواره یکی از راههای قانونی وصول به حق بوده و هست و پیشکسوتان بازنشسته کشوری از این حق قانونی استفاده خواهند کرد و دست همه دوستان متحد در این مسیر را به گرمی می فشارند .

همراه شو عزیز

کین درد مشترک

هرگز جدا جدا

درمان نمی شود .

 

پیشکسوتان پیشرو کشوری

..............................

:برای موفقیت در رسیدن به اهدافتان

(صنفی ، معیشتی و منزلتی) با افرادی همراه شوید که ماموریتی مشابه شما دارند!

 

ای کاش آنهای که با نام های مشخص و نامشخص وبعضا مستعار و چند لایه مرتب هشدار و اخطار در موردعدم برگزاری تجمعات صنفی بازنشستگان می دهند و فکر می کنند ما بازنشستگان فرهیخته موجب ایجاد مشکل برای نظام خواهیم شد ، کمتر گرا به دشمن بدهند!! و این اخطارها را به کسانی بدهند که دوست دارند این گونه تجمعات صرفا صنفی را با مشکل مواجه وخدشه دار کنند! وآنرا بی تاثیر جلوه دهند!و....

 

آهای دشمن ، ضد نظام ، فتنه گر و اغتشاش گر و.....هر اسم دیگری که داری یا دارید، خودی هستی یا غیرخودی!

 

ما بازنشستگان کشوری روز 31 تیرماه ساعت 10 صبح برای پیگیری و رسیدگی به مشکلاتمان که صرفا صنفی و معیشتی است ودلایل آن هم کاملا مشخصند تجمع داریم ، با پلاکارد و شعارهای مشخص و شفاف خواسته های خود را به نمایندگان مجلس و دولت وشما مخالفین این تجمعات را اعلام می نماییم و.....

 

ما بازنشستگان سی سال از بهترین دوران زندگی مان را صرف تعلیم و تربیت دانش آموزانی کردیم که در حال حاضر یا نماینده مجلس ویا وزیر و....هستندو باید به مشکلات حقوقی و درمانی و رفاهی ما رسیدگی کنند!چون مجلس خانه ما ملت است!...

 

ما بازنشستگان همان بسیجی های دوران جنگ هستیم و خواهیم بود و لحظه ای به دشمن نظام امان نمی دهیم...

 

ما بازنشستگان ضمن حمایت و اطاعت از کلیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دنبال مشکلات صنفی و معیشتی خود هستیم واین را تمام مسئولین نظام می دانند...

 

پس ای دشمن و ضد نظام و ...کسانی که با پیامهای بی ربط و غیر انسانی مرتب این قشر عظیم فرهنگیان فرهیخته را تهدید نموده ومورد اتهام قرار میدهید و کارشکنی برای برگزاری تجمع در 31 تیرماه می کنید! کار و حرف ما با مسئولین از نوع و جنس صنفی و معیشتی است ، نه سیاسی و جناحی و حزبی و... به امید خداوند متعال در این روز تجمعی باشکوه و برنامه ریزی شده برگزار خواهد شد و بار دیگر مشکلات و خواسته های صنفی و معیشتی برحق خود را به همه اعلام خواهیم نمود.

 

جمع کثیری از بازنشستگان کشوری"

...............................

دوستان و همراهان عزیز

لطفا متن زیر را دست نویس کرده وپس امضا ،آنرا ازطریق پست سفارشی به آدرس ذیل ارسال نمایید واز رسید پستی عکس در گروه بگذارید وپس از چند روز با شماره ۰۲۱۳۹۹۳۲۴۶۸تماس وپیگیر نامه خود باشید ،اینکار باعث خواهد شد بدانند این بار خسته نخواهیم شد وازهمه راهها استفاده خواهیم نمود،درراه رسیدن به مطالبات صنفی خود همراه وهمگام شوید ،فرصت را ازدست ندهید منتظر عکس ارسال پستی شما هستیم

ریاست و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

بطوریکه مستحضر می باشید (ق م خ ک) در اوایل مهر ماه سال ۸۶ جهت اداره کشور و هماهنگی پرداخت حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت و... بر اساس اصول مختلف قانون اساسی جهت رفع تبعیض و بر قراری عدالت اجتماعی ، به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید ودر اواخر مهر ماه به دولت در همان سال ابلاغ گردید.

‌دولت نهم از اجرای آن سرباز زد و نهایتاً دولت دهم در سال ۸۸ ، آنرا بر خلاف روح قانون و مواد مصرح بطور ناقص اجرایی نمود بطوریکه، این قانون آزمایشی ۵ ساله بر خلاف نص صریح قانون در ماده ۱۲۸ مدت آزمایشی آن پایان نیافت و بر خلاف حکم مقنن در ماده ۱۲۶ همین قانون اعتبار لازم جهت اجرای یک جا و یا پلکانی تحقق پذیر نشد.

از طرفی جهت هماهنگی پرداخت بر خلاف قسمت موخر ماده ۶۴ و تبصره ذیل آن ، دستورات تبعیض آمیز برای افزایش حقوق برخی مراجع قدرت از جمله دستگاه قضایی و سازمانهای تابعه آن و نهاد ریاست جمهوری در سال ۹۱ را ، از سوی هیات وزیران صادر فرمود که موجب ایجاد ناهماهنگی در پرداخت دولت ، به کارمندان و بازنشستگان را فراهم ساخت.

از سوی دیگر ، بر خلاف نص صریح قانون در ماده ۱۲۵ ، مابین سالهای ۸۶ تا پایان سال ۹۲ ، به میزان ۶۷/۷ % در اعمال ضریب افزایش سنواتی حقوقها ، تخلف آشکار نمود و حداقل مبنا که نباید، کمتر از نرخ تورمی که بانک مرکزی اعلان میکرد . را اعمال و تعدی به حقوق ملت نمود و سبب کاهش قدرت خرید به همان میزان (۶۷/۷%) گردید.

و نهایتاً با زیر پا گذاشتن بند ۲ ماده ۶۸ قانون مذکور تمام ایثارگران دفاع مقدس را از فوق العاده مصرح در این بند تا پایان سال ۸۷ محروم از فوق العاده ایثارگری نمود .و بازنشستگان سالهای ۸۶ و ۸۷ را بر خلاف نص صریح قانون در ماده ۱۰۹ و ۱۱۰ از شمول فصل ۱۰ خارج ودر فصل ۱۳ قرار داد.که صراحت قانون در ماده ۱۰۹ ، حکم نمود بود ، بازنشستگان تا پایان سال ۱۳۸۵ در فصل ۱۳ شمول جداول حقوقی خود میباشند و این تخلف محرز از قانون کارنامه سیاه دولت دهم را تکمیل نمود.

اما دولت یازدهم که با شعار قانون مداری و تدبیر و امید شکل گرفت ، از سال ۹۳ در اعمال حکم ماده ۱۲۵ سالانه ضریب سنواتی را به درستی اعمال نمود ولی برای جبران مافات دولتهای قبلی و تخطی آنها از قانون هیچ اقدام موثری بعمل نیاورد و از سال ۹۳ تا پایان سال ۹۵ در مراحل مختلف به کارمندان شاغل دولتی در میان سالها تحت عناوین مختلف ترمیم حقوق نمود ولی بازنشستگان را محروم از این افزایشها قرار داد.

در طی یازده سال گذشته ۶ سال متوالی ،قانون ۵ساله آزمایشی مذکور را تمدید آزمایشی با تصویب مجلس نمود و از سال ۹۵ روش نا عادلانه افزایش پلکانی را برای بازنشستگان جهت همسان سازی در سیاست خود در پیش گرفت.

مجلس شورای اسلامی و مصلحت نظام ماده ۳۰ را در برنامه ششم توسعه جهت هماهنگی پرداخت شاغلین و بازنشستگان بدون قید بازه زمانی به تصویب رساند ، ولی تفاوت فاحش بین پرداختها ، قابل تحمل نیست و فقر مطلق را به قشر عظیمی از بازنشستگان سنوات گذشته تحمیل کرده است.

بنا به اصرار نمایندگان محترم مجلس ، لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری در اواخر سال ۹۶ از سوی دولت به مجلس که با تغییراتی ارسال شده دارای نواقصی است که علاوه بر عدم جبران کاستی قوانین آزمایشی، موجب تحمیل تبعیض مضاعف و نادیده گرفتن حقوق بازنشستگان شده اند که اهم موارد ایرادی به شرح ذیل است.

۱-پیشنهاد بازه زمانی ۵ ساله در ماده ۱۰۹ جدید

۲-پیشنهاد ۸۵% حقوق شاغل مشابه سال ما قبل برای بازنشستگان که با هیچ اصولی از قوانین استخدامی سازگار نیست

۳-نادیده گرفتن حقوق مغفول سالهای گذشته بازنشستگان

۴- تعریف ماده ۱۰۰مکرر برای جلو گیری از شکایت کارمندان و بازنشستگان از دولت به دیوان عدالت اداری.

 

 

آدرس :

خیابان مجاهدین اسلام

نبش بیمارستان شفا یحیایان

کوچه شهید آجالو

کوچه شهید میرزایی

پلاک ۷

دفتر ارتباطات مردمی ریاست مجلس شورای اسلامی

پیشکسوتان پیشرو کشوری

................................

 
  facebook   twitter   بالاترين   مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های اجتماعی زیرکه عضوآن هستید ارسال کنید:  
O.R.W.I.   Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)