O.R.W.I.
Organization of Revolutionnary Workers of Iran (Rahe Kargar)
Organization of revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ برابر با ۲۰ جولای ۲۰۱۸
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس   orwi-info@rahekargar.net   و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
  پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ برابر با ۳۱ اگوست ۲۰۱۷  
    بیانیه کانون صنفی معلمان پیرامون

بیانیه کانون صنفی معلمان

پیرامون اعتصاب غذای

رضای شهابی در زندان گوهردشت

 

به نام خداوند جان و خرد

 

رضا شهابی از اعضای ارشد سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در اعتراض به صدور احکام غیرقانونی و بدقولی دادستانی از بیست روز پیش در زندان گوهردشت دست به اعتصاب غذا زده است. این عضو هیات مدیره سندیکا که بخاطر بیماری با دستور دادستانی در مرخصی متصل به آزادی به سر می برد و طول دوره درمانش بایستی جز دوره محکومیتش محسوب می شد. بعد از احضار از سوی دادستانی و معرفی خود به زندان با اتهام جدید روبرو شده است و از آنجایی که کسی پاسخگوی شرایط موجود نیست، ناچار دست به اعتصاب غذا زده است و جانش در خطر است. این در حالی است که وی را به بندی منتقل نموده اند که پیش از وی ۲۰ زندانی بخاطر فقدان حداقل های اولیه زندگی در بند، دست به اعتصاب غذا زده اند و وضعیت نگران کننده ای بر این بند حاکم است.

 

یکی از علل اعتصاب غذا برای فعالان صنفی شرایط بد زندان و احکام ناعادلانه است و فعالان صنفی معلمان تاکنون هزینه های زیادی در این زمینه پرداخت نموده اند. اسماعیل عبدی در بند فوق امنیتی ۳۵۰ زندان اوین مانند رضا شهابی از دسترسی به تلفن و مرخصی و امکانات اولیه محروم است. محسن عمرانی در زندان بوشهر از حداقل امکانات پزشکی برخوردار نیست. محمود بهشتی لنگرودی علی رغم وعده های دادستانی، هر لحظه با خطر بازگشت به زندان روبروست و علی اکبر باغانی در تبعید به سر می برد و فعالانی چون رضا مسلمی و طاهر قادرزاده با احکام جدید به حبس های تعلیقی محکوم شده اند و عزیز قاسم زاده دیگر فعال صنفی سال جدید را باید در تبعید آغاز کند .در واقع علی رغم وعده های داده شده و برخلاف نص صریح قانون اساسی که بر آزادی فعالیت تشکلهای مدنی و صنفی تاکید دارد ،به اشکال مختلف فشار بر فعالان صنفی در قالب احضار و تبعید همچنان ادامه دارد و فرهنگ امنیتی بر خلاف وعده های رییس جمهور تمام فعالیت کنشگران صنفی را تحت تاثیر قرار داده است.بی شک مسیولیت اصلی عواقب اعتصاب عذا ی زندانیان ، بر عهده مسیولان قضایی و نهادهای امنیتی است .

کانون صنفی معلمان، ضمن اعلام همبستگی با سندیکای شرکت واحد خواهان رسیدگی هر چه سریعتر به وضعیت رضا شهابی و ازادی وی می باشد . و باور دارد که با انتساب اتهامات واهی به فعالان صنفی نمی توان روند مطالبه محوری اکثریت قشر زحمتکش جامعه را متوقف نمود. از نظر ما بایستی هر چه سریع تر احکام حبس ناعادلانه معلمان دربند و تبعیدی بدون قید و شرط ملغی گردد. تنها در این صورت است که تشکل های صنفی می توانند با شروع سال تحصیلی پیگیر مشکلات و مطالبات بر جای مانده صنفی و آموزشی باشند.

کانون صنفی معلمان استان تهران

۹ شهريور ۱۳۹۶

 

 

اسامی ۱۲۰۰امضا کننده طومار، 
برای آزادی فوری و بی قید و شرط
کارگر زحمتکش زندانی
رضا شهابی

 
  facebook   twitter   بالاترين   مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های اجتماعی زیرکه عضوآن هستید ارسال کنید:  
O.R.W.I.   Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)