Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ برابر با  ۱۶ اگوست ۲۰۱۹
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸  برابر با ۱۶ اگوست ۲۰۱۹
پیروزی نان کار آزادی، در دادگاه

 

پیروزی

 نان،  کار، آزادی،

  در دادگاه !

 

۱۲ مرداد ۱۳۹۸ روز محاکمه  کارگران هفت تپه ، اسماعیل بخشی، علی نجاتی و  محاکمه حامیان جنبش کارگری بود.همانطور که قبلا سندیکای کارگران هفت‌تپه اعلام داشته بود، در این دادگاه تنها اسماعیل بخشی ،علی نجاتی، سپیده قلیان و‌ عسل محمدی و... محاکمه نمیشوند،  در واقع آنچه قرار بود محاکمه شود،

نان کار آزادی بود.

 

قاضی پرونده، گفته است که  شعار نان  کار  آزادی،  شعار  بالا  شکمی و زیر شکمی  است!!؟؟؟؛

جواب اسماعیل این بود،  شعار نان  کار  آزادی  فشرده خواست و مطالبه کارگران است.

 

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ادعا دارد که شعار نان  کار آزادی در این دادگاه! پیروز شد است، حتی اگر متهمان این پرونده مشمول مجازات‌های سنگین و‌غیر انسانی شوند.

 

ما می گوئیم پیروز شده ایم ،  چرا  که توانستیم  کیفر  خواست  میلیون ها کارگر و زحمتکش را روی میز قوه قضائیه ! در ایران قرار دهیم .

 

ما پیروز شدیم چرا که نماینده کارگران هفت تپه از خواست میلیون ها کارگر و زحمتکش در ایران به دفاع برخواست.

 

ما پیروز شدیم  و بر خود می بالیم که خواست میلیون ها انسان را فریاد زدیم.

 

 خواست میلیون ها کارگر، فارغ از رنگ،  نژاد مذهب و ملیت، با هر  لباس و زبانی که باشد، عرب، لر، کرد، ترک، فارس، بلوچ و ... ، مطالبه ما کارگران رنگ و نژاد نمی شناسد، ما خواستار یک زندگی شایسته به دور از ستم و استثمار هستیم.

 

جنبش ما، جنبش نان  کار  ازادی، در هیچ دادگاهی شکست نخواهد خورد، در هیچ دادگاهی!

 

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۱۲ مرداد محاکمه ن نان کار آزادی

شادی رفاه آبادی

کارگر زندانی آزاد باید گردد

...........................................................

محاکمه هشت نفر از کارگران هفت تپه در شوش

 

"کارگر هفت تپه ایم، گرسنه ایم، گرسنه ایم"

 

امروز چهار شنبه، ۲۳ مرداد، هشت نفر  از کارگران  نیشکرهفت تپه در دادگاه شوش به اتهام، "کارگر هفت تپه ایم، گرسنه ایم گرسنه ایم " محاکمه میشوند!

 

تعداد چهار نفراز این کارگران چند ماه قبل در ارتباط با همین پرونده مدت یک هفته درزندان دزفول بازداشت بودند که همگی با قرار وثیقه، به طور موقت آزاد شدند.

 

درهمین ارتباط، در چند روز گذشته تعداد هشت نفر دیگر از کارگران نیشکر هفت تپه، در دادگاه! به احکام ناعادلانه و غیر انسانی، هشت ماه حکم  تعلیقی و تحمل  ۳۰ ضربه شلاق!!؟ محکوم  شدند.

 

 خبر های تکمیلی محاکمه کارگران گرسنه هفت تپه را بعدا از همین طریق به اطلاع خواهیم رساند.

لازم به یاد آوری است که در جلسه ۴ نفر از کارگران هفت تپه خانم فرزانه زیلابی، به عنوان وکیل کارگران هفت تپه در دادگاه حضور داشته است.

 

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۲۳ مرداد ۹۸

.............................

گزارش تکمیلی از دادگاهی کارگران هفت تپه در شوش

"کارگر هفت تپه ایم ،گرسنه ایم ،گرسنه ایم"

 

امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد در دادگاه شوش، ده نفر از کارگران نیشکر هفت‌تپه محاکمه شدند.

 

آقایان، ۱ حسین انصاری زاده ۲محمد خنیفر۳فیصل ثعالبی۴صاب ظهیری۵عادل سماعی۶ اسماعیل جعادله۷بنی نعامی۸ امیدازادی۹رستم عبدلله زاده ۱۰ پ مسلم آرمند در دادگاه شوش محاکمه شدند.

 

اتهام درج شده در پرونده عبارت بود از تجمع غیر قانونی در راستای خواست  تغییر مدیریت و آزادی اسماعیل بخشی.

 

کارگران ضمن دفاع از تجمعات خود عنوان کردند که ما از حقوق خود دفاع کرده ایم ، بعضی از مطالبات کارگران عبارت است از :

۲ ماه حقوق عقب افتاده و مزایای عقب افتاده ، عدم واریز حق  بیمه، عدم  اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و همچنین مشکل  قرار داد کارگران .

 

لازم به یاد آوری است این کارگران در ارتباط با تجمع ۱۹ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ که تجمع یک ساعتی بود، دادگاهی شده اند.

 

خانم فرزانه زیلابی بعنوان وکیل مدافع  جمعی از کارگران هفت تپه، در دادگاه حضور داشت و به دفاع از موکلان خود پرداخت.

 

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه دادگاهی کارگران هفت تپه را محکوم  کرده و خواستار پایان دادن به محاکمه کارگران می باشد.

 

به جای محاکمه کارگران گرسنه که به اشکال گوناگون مورد ستم و‌استثمار و بی حقوقی قرار می گیرند،چرا صاحبان سرمایه که دست رنج کارگران را چپاول می کنند، محاکمه نمی شوند؟!

 

زنده باد اتحاد و‌همبستگی کارگران

 

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۲۳ مرداد ۹۸

.....................................

ترفندهای جدید اسدبیگی،

شکوهی مسئول حراست شرکت

و برخی از اعضای شورای اسلامی برای ارعاب کارگران هفت‌تپه

 

به گزارش رسیده امروز ۲۳ مرداد محاکمه ۱۰ تن از کارگران به جرم تجمع برای پیگیری مطالباتشان در شعبه ۱۰۲ کیفری دادگاه شهرستان شوش محاکمه شدند. اسامی کارگران در پرونده به شرح زیر است:

عادل سماعین -رستم عبدالله زاده- محمد خنیفر -عصمت‌الله کیانی - اسماعیل جعادله - امید آزادی- منصور بنی نعامه - فیصل ثعالبی -حسین انصاری- صاحب ظهیری.

لازم به ذکر است که کارگران در ۱۹ اردیبهشت ۹۸، اعتصابی یک ساعته در محوطه شرکت برای پیگیری مطالباتشان داشتند و بعد از این اعتصاب تعدادی از کارگران دستگیر شدند. در این اعتصاب که یک ساعت به طول انجامید کارخانه همچنان فعال بوده و تعطیل یا خاموش نشده بود. اما بنا به این گزارش کارگران از طرف کارفرما متهم شده‌اند که برای تغییر مدیریت شرکت تجمع کرده‌اند و قصد بر هم زدن نظم شرکت را داشته‌اند. بعد از اعلام کیفرخواست تعدادی از کارگران حاضر در جلسه به  دفاع از خودشان پرداختند و به رئیس دادگاه اعلام کردند که اصلا برای ما فرق نمی‌کند که مدیر شرکت چه کسی باشد؛ اصلا یک چوب خشک باشد؛ ولی ما ۲ ماه حقوق معوقه داریم،  طرح طبقه‌بندی  مشاغل اجرا نشده است، مزایای عقب افتاده داریم، بیمه به حساب تامین اجتماعی واریز نشده  و دفترچه‌هایمان تمدید نشده است،  مشکل قراردادها  داریم و هزار و یک مطالبه دیگر. ما برای همین تجمع کردیم. همچنین کارگران اعلام کردند که دادستان این  پرونده را به هیچ کدام از شعب دادیاری یا بازپرسی ارجاع نداده و خود مستقیما به آن رسیدگی کرده و دفاعیات کارگران را در هنگام دفاع  به صورت گزینشی درج می‌نموده و بر این مبنا کیفرخواست را صادر کرده حتی در زمان امضای دفاعیات کارگران اجازه خواندن دفاعیات را به آنها نداده بود.

 همچنین دلایل خلاف واقع بودن گزارشاتی که مبنای پرونده قرار گرفته است در دادگاه بیان شد. این گزارش حاوی تناقضات است و بسیاری از مطالب گزارش به ضرس قاطع خلاف واقع می‌باشد و بنابراین چنین گزارشی نمی‌تواند مبنای صدور رای علیه کارگران باشد.

در ادامه وکیل کارگران هفت تپه طی لایحه‌ای که به دادگاه تقدیم کرد ضمن دفاعیات مستدل و حقوقی از کارگران، به دادگاه اعلام نمود که با توجه به حق اعتصاب و آزادی اجتماعات مورد حمایت قوانین داخلی و مقررات بین‌المللی (به رسمیت شناخته شده ودر حکم قانون داخلی)، اصل بر قانونی بودن تجمع و اعتصاب کارگران برای مطالبه‌های صنفی بوده و کارفرما هیچ دلیلی مبنی بر اثبات غیر مسالمت‌آمیز بودن یا غیرقانونی بودن آن ارائه ننموده است. فیلم، تصویر یا شاهدی  و اساسا هیچ گونه مدرک و دلیلی در این خصوص نداشته است.

 

بعد از دادگاه، بلافاصله مسئول حقوقی شرکت شروع به تماس به کارگران نموده و به آنها گفته است که ما می‌خواهیم رضایت بدهیم، شما به بخش حقوقی مراجعه کنید و امضاء بزنید و ما رضایت می‌دهیم. در واقع کارفرما می‌خواهد با حیله کارگران را به بخش حقوقی کشانده و با توجه به اینکه کارفرما به عنوان شاکی پرونده هیچ گونه دلیل و مدرکی برای اثبات مجرمیت کارگران زیر عنوان اتهامی اخلال در نظم عمومی از طریق برگزاری تجمع های غیر قانونی و به تعطیلی کشاندن کارخانه به دادگاه ارائه ننموده و شکایت، شکایتی واهی و بی اساس بوده است با این ترفند به دنبال اخذ اقرار ضمنی و فراهم نمودن زمینه محکومیت کارگران بوده است. به عنوان نمونه یکی از کارگرانی که اساسا در تجمع نبوده است و به عنوان یکی از متهمان پرونده قرار گرفته بود نیز وادار به دادن تعهد در قبال جلب رضایت کارفرما شده تا پرونده وی مختومه گردد. در حالی که  نامه مسئول قسمت این کارگر،  مبنی بر حضور وی در ساعات تجمع در محل کار خود در پرونده موجود می باشد

 

کارفرما در رابطه با اعتصاب کارگران انبار شکر  سفید نیز از همین ترفند استفاده نموده و ابتدا دادگاه از کارگران خواست که بایستی رضایت شرکت را بگیرید، وقتی کارگران به شرکت مراجعه می‌کنند آقای خطیبی،  نماینده اسدبیگی به آنان می‌گوید که از طریق شورای اسلامی اقدام کنید. برخی از اعضای شورای اسلامی در نقش شریک دزد  و یار قافله، با ترغیب کارگران برای مراجعه به کارفرما و دادن تعهد به عدم برگزاری تجمع در شرکت، سعی در جلب رضایت کارفرما دارند. 

همکاران! این همکاری دادگاه و کارفرما برای گرفتن تعهدهای غیر قانونی از کارگران را افشا کرده و مانع از ایجاد جو رعب و وحشت در شرکت شویم. آنان با گرفتن تعهدی حقوقی می‌خواهند کاری کنند که هیچ کارگری برای مطالباتش اعتراض نکند و آنان هر نوع بی حقوقی را در حق کارگران اعمال نمایند.

 

 

سندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه

 

۲۴ مرداد ۱۳۹۸

سندیکا اعتصاب تجمع حق مسلم  ماست.

اسماعیل بخشی نماینده کارگران  هفت‌تپه آزاد باید گردد

نان کار آزادی

شادی رفاه آبادی

کارگر زندانی آزاد باید گردد

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2023 ©