Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
سه-شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ برابر با  ۲۱ آوريل ۲۰۲۰
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :سه-شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۹  برابر با ۲۱ آوريل ۲۰۲۰
اسماعیل عبدی بازداشت شد

 

اسماعیل عبدی بازداشت شد

 

صبح امروز اسماعیل عبدی که برای  تمدید مرخصی و پی گیری بخشنامه ی آزادی قوه ی قضاییه به دادیاری اوین رفته بود بازداشت شد.

این معلم زندانی که بر اساس بخشنامه ی قوه ی قضاییه مشمول آزادی می شد و  دادیار ناظر بر زندان این خبر را در رابطه با ایشان و محمود بهشتی لنگرودی تایید کرده بود، امروز صبح برای تمدید مرخصی  به دادیاری اوین رفت اما به طور ناگهانی بازداشت و به داخل زندان فرستاده شد.

هنوز دلایل واقعی این بازداشت و تاخیر مسوولان اجرای احکام برای اجرای بخشنامه ی ریاست قوه در رابطه با آزادی آقایان عبدی ، بهشتی و سایرین مشخص نیست.

در همین رابطه حسین تاج ، وکیل اسماعیل عبدی طی توییتی چنین نوشت:

«متاسفانه اسماعیل عبدی که امروز برای تمدید مرخصی به دایره نظارت بر زندان اوین مراجعه کرده بود با اعلام مخالفت در تمدید مرخصی برای تحمل ادامه حبس به زندان اعزام شد.این درحالی است که معاون قوه قضائیه، شب گذشته اعلام کرده بود مرخصی ها تا ۱۰ اردیبهشت تمدید شده است!»

................................................................................

نامه‌ی ۲۰ تشکل صنفی فرهنگیان و فعالین صنفی سراسر کشور

به ریاست قوه قضاییه، پیرامون شرایط  دربندان معلم

و معلم دربند محمد حبیبی

 

تاریخ 22 فروردین 1399

 

ریاست محترم قوه قضاییه،

جناب آقای رئیسی

با سلام

 

همان‌گونه که می‌دانید در شرایط ویژه کنونی که شیوع ویروس مهلک کرونا همه‌ی جهانیان را تحت تاثیر قرار داده و حکومت‌ها و دولت‌ها برای جلوگیری از گسترش این ویروس و تلفات ناشی از آن تدابیر همه‌جانبه‌ایی اندیشیده‌اند، در کشور ما نیز اقداماتی برای کنترل این بحران انجام گرفته است که از آن جمله می‌توان به دستورات مربوط به آزادی و مرخصی زندانیان اشاره کرد.

این اقدامات اگرچه در شرایط سخت کنونی جزو ضروری‌ترین کارها بوده، اما مطمئنا برای کاهش نگرانی و آلام بخشی از هموطنان و خانواده‌ی آنها کافی نبوده است. هنوز بسیاری از زندانیان سیاسی و عقیدتی از اقشار مختلف اجتماعی، مانند معلمان، وکلا، فعالان حقوق بشر، نویسندگان، کارگران و حتی زندانیان عادی، مالی و ... کماکان در زندان و در معرض خطر ابتلا به این ویروس خطرناک می‌باشند که در کنار سایر مسائل، نگرانی‌ها و فشار زیادی را برای افراد زندانی و خانواده‌ی آنها به همراه داشته است.

شاید با درک همین معضل است که از زبان سخنگوی قوه‌ی قضاییه، از گسترش دامنه شمول مرخصی به زندانیان دیگر می‌شنویم و امیدوار می شویم.

  در این میان می‌توان از فعال صنفی ، معلم زندانی ،  محمد حبیبی نام برد که با وجود وضعیت نامساعد جسمی و ابتلا به بیماری ریوی همچنان در زندان و در معرض خطر قرار دارد. آنچه مورد انتظار است، افرادی نظیر حبیبی با دستور صریح شما هر چه سریع‌تر آزاد و یا حداقل به مرخصی اعزام شوند‌ و نسبت به آزادی و یا حداقل مرخصی سایر زندانیان سیاسی و حتی عادی که حضورشان در جامعه خطری برای امنیت مردم ایجاد نمی کند، اقداماتی (فوری) انجام شود و به این وسیله از بروز اتفاقات ناگواری که ممکن است حق حیات به عنوان یکی از پایه‌ای‌ترین حقوق انسانی را به خطر اندازد، پیشگیری شود و این باور به شدت سست شده در افکار عمومی، که حاکمیت و به‌طور اخص، دستگاه قضایی در ایران نسبت به حفظ سلامت تمامی شهروندان، به ویژه زندانیان،از احساس مسئولیت کافی برخوردار است، اندکی تقویت شود و بپذیرد که دستگاه قضایی با جدیت کافی وظایف قانونی خود را به اجرا در می آورد.

 

با سپاس از اقدامات پیشگیرانه شما 22 / 1 / 99

امضا کنندگان:

۱_کانون صنفی معلمان ایران(تهران)

۲_انجمن صنفی معلمان کردستان/ سقز و زیویه

۳_کانون صنفی فرهنگیان گیلان

۴_انجمن صنفی فرهنگیان کردستان/ مریوان

۵_کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر

۶_کانون صنفی فرهنگیان شهرضا

۷_هسته صنفی فرهنگیان استان مازندران

۸_کانون صنفی فرهنگیان استان بوشهر

۹_کانون معلمان همدان

۱۰_کانون صنفی فرهنگیان الیگودرز

۱۱_کانون صنفی فرهنگیان یزد

۱۲_کانون فرهنگیان استان اصفهان

۱۳_کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین

۱۴_کانون صنفی مستقل فرهنگیان استان آذربایجان شرقی

۱۵_کانون صنفی معلمان کرمانشاه

۱۶_ کانون صنفی فرهنگیان خوزستان

۱۷- فعالین صنفی فارس

۱۸- انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی

۱۹- انجمن صنفی فرهنگیان شاغلین و بازنشستگان کرمانشاه

۲۰- فعالین صنفی البرز

............................................

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©