Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
دوشنبه ۹ فروردين ۱۴۰۰ برابر با  ۲۹ مارس ۲۰۲۱
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :دوشنبه ۹ فروردين ۱۴۰۰  برابر با ۲۹ مارس ۲۰۲۱
:red_circle: بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در اعتراض و محکومیت علیه تداوم زندان آقای اسماعیل عبدی

بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران

در اعتراض و محکومیت علیه تداوم زندان آقای اسماعیل عبدی

 

به نام خداوند جان و خرد

 

معلمی آمیزه ای از زوایای گره خورده در تار و پود هنر، تخصص و تعهد است. تخصصی نضج یافته از تلاش بزرگ مردانی همچون:

اسماعیل عبدی که تعالی جایگاه معلمی مشحون از خدمات، مطالبه گری ها و عدالت خواهی های آنهاست.

بزرگانی که نگاه نافذ و اندیشه ی والایشان سرو اعتماد و اطمینان را در بطن بلند آوازه ی تلاش برای عدالت خواهی در پهنه ی ایران زمین افراشته است.

بی گمان هیچ شخصیتی به اندازه ی معلم، نقش موثری در سازندگی فردای روشن آینده سازان میهن عزیزمان ندارد،

زیرا معلمان معماران اندیشه، منش و شخصیت نسل آینده ی هر کشور هستند.

 

تنها همت بلند و کریمانه و مجاهدت های عاشقانه و انسان ساز معلمان شریف و بزرگوار است که جام شیفتگان ادب را لبریز از مهر و ایمان می سازد.

فرهنگیان ایران بخاطر دلسوزی، تعهد و مسئولیت پذیری نسبت به آینده ی فرزندان این آب و خاک و همچنین با اتکا به اصول ۲۶، ۲۷، ۳۰ وسایر مواد قانون اساسی برای بهبود وضعیت آموزش و پرورش کشور، و رفع تبعیض ها با اقداماتی کاملا صنفی به نقد عملکرد مسئولان می پردازند.

 

علی رغم تلاش برای توسعه آموزش و پرورش توسط معلمینی دلسوز و فرهیخته همچون: آقای اسماعیل عبدی؛ بخش هایی از حاکمیت همچنان با اعمال سلایق غیر قانونی و گاه فراقانونی، همواره با پیش کشیدن مسائلی همچون امنیت ملی، تشویش اذهان عمومی، تبانی و...نسبت دادن این پیامدهای ناروا به اقدامات حق طلبانه و مسالمت جویانه ی فعالان مدنی، صنفی، روزنامه نگاران، جامعه ی کارگری، فعالان زنان ، دانشجویی وسایر اقشار مردمی در صدد خفه کردن این صداها برآمده اند و با دادن احکام سنگین، تمامی راه های مصلحانه و مسالمت آمیز را مسدود و یا نابارور کرده اند.

 

این بار نیز تیغ تیز نا عدالتی و بی تدبیری بخشی از دستگاه قضایی متوجه معلم خوشنام و با انگیزه در عرصه ی تعلیم و تربیت، جناب آقای عبدی شده است و بر خلاف پایان محکومیت ۵ ساله، هنوز بستر رهایی ایشان از بند و زندان فراهم نشده و همچنان در حبس به سر می برند.

 

حاکمان ایران و مسئولان قضایی ایران در شرایط تنگدستی افزون و فقر دامن گستر مردم از یکسو و اختلاس ها و غارتگری های بی حد و حصر دست اندرکاران حکومتی به جای پیدا کردن راه حلی برای این همه شکاف طبقاتی و تبعیض و بی عدالتی در حق مردم رنجور ایران، تیغ قضا را به سمت عدالت طلبانی گرفته اند که جز به نیک خواهی ایرانیان و اقبال بلند آنها، به چیز دیگری اندیشه نمی کنند.

 

این حجم از عداوت با کنشگران صنفی که همه آمالشان آموزش بهتر و رایگان و ساختن آموزش و پرورشی مترقی و توسعه یافته برای ایرانی زیبا و آباد و آزاد است، آیا با حداقلی ترین، معیار حقوقی،عرفی،اخلاقی و حتی ارتدوکس ترین قرائت  فقهی سازگاری دارد؟

 

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکوم کردن هرگونه برخورد امنیتی و قضایی با فعالان صنفی/مدنی؛ خواهان آزادی همه ی زندانیان اعم از روزنامه نگاران، نویسندگان، کارگران، فعالین زنان وسایر اقشار جامعه به ویژه آقای اسماعیل عبدی که دچار فشار حداکثری " زندان در زندان" شده است.انتظار می رود وزیر آموزش و پرورش و مقامات قضایی  هم خود را به کار بندند تا هرچه زودتر  ظلم مضاعف رفته بر اسماعیل عبدی پایان پذیرد.

 

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران به مقامات قضایی و حکومتی هشدار می دهد، چنانچه ایشان تا ابتدای اردیبهشت ۱۴۰۰ بدون قید و شرط آزاد نشوند؛ شورای هماهنگی و تشکل های صنفی از هر نوع تلاش و اقدام عملی و تجمع حمایتی  فروگذار نخواهد کرد و مسئولیت هر گونه پیش آمدی را پیشاپیش متوجه کل حاکمیت و در راس آن دستگاه قضایی می داند.

 

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران

   ۱۴۰۰/۱/۸

.........................................................................

انجمن صنفی فرهنگیان شاغل و بازنشسته ی کرمانشاه

 

در محکومیت ده سال زندان برای

اسماعیلعبدی  و انتقال وی به زندانهای مختلف

 

حلول سال۱۴۰۰ بر همه ی فرهنگیان مبارک باد

متاسفانه در آستانه ی سال نو فرهنگی فرهیخته جناب اسماعیل عبدی نه تنها در کنار خانواده ی عزیزشان نبود بلکه با رفتارهای ایذایی و تحقیرآمیز و با دستانی بسته در راهرو مجتمع های قضایی، کلانتری و زندان در رفت و آمد و در مکانی نامناسب کنار مجرمین خطرناک محبوس بود .

 از مسولین قضایی می خواهیم همچنانکه قول داده اندایشان را به محلی امن و مناسب با امکان دسترسی به کتاب و تلفن منتقل نمایند،

یادآور می شویم که آقای عبدی مدت حبس شان را گذرانده اند بنابراین از مقامات قضایی درخواست می کنیم باسعه ی صدر امکان استفاده از ماده ی ۴۷۷ اعاده ی دادرسی را مهیا و شرایط آزادی نامبرده را فراهم نمایند.

 

بر همین اساس،کانون صنفی فرهنگیان استان کرمانشاه ، ستم مضاعف، سرکوب، تشدید رفتارهای آزاردهنده به ویژه تبعید زندانیان برخلاف تبصره ۳ قانون دادرسی کیفری  و بدون درنظر گرفتن آئین نامه تفکیک و طبقه بندی زندانیان و نگهداری زندانیان سیاسی در کنار زندانیان عادی مندرج در بند «الف» ماده ۶ قانون جرم سیاسی،  را محکوم کرده و خواستار آزادی بی قید و شرط تمامی زندانیان فعال مدنی، محیط زیستی، صنفی که تحت عنوان سیاسی- امنیتی دربند می باشند است.

 

انجمن صنفی فرهنگیان شاغل و بازنشسته ی کرمانشاه

فروردین ۱۴۰۰

...................................................

اسماعیل عبدی معلمی از جنس انسانیت

 

اسماعیل معلم است معلم ریاضی با نزدیک به ۲۰ سال سابقه تدریس ، او می توانست فارغ از همه مشکلات روز مرًه  فرهنگیان بهترین زندگی را برای خود و  خانواده اش رقم زند چون همه ما معلمان و فرهنگیان به خوبی می دانیم که مدرسان و معلمان دروس اختصاصی هر گاه اراده کنند در کنار تدریس در مدارس دولتی خواهند توانست با تدریس خصوصی و درآمد سرشار آن بی نیاز شده و از زندگی ایده آلی بهره مند شوند

 

اما اسماعیل این گونه نبود دردش از جنس اکثریت همکاران مطالبه گری بود که فقط خود را نمی دیدند معلمانی که همواره با خط فقر فاصله و از تبعیض ها گلایه و شِکوه ها  داشتند معلمان و فرهنگیانی که علیرغم تلاش بسیار از کمترین بهره ای برخوردار بوده اند معلمانی که در اوقات فراغت به کارهای دون شان خود پرداخته تا از زندگی آبرومندی برخوردار شوند

 

اما اسماعیل ها درمان این دردها  را در فریاد اعتراضی صنفی می دیدند

در اعتراض به عدم اجرای قانون مصوب و ...

 

اسماعیل قربانی بی عدالتی مسئولان شده است هر چند آنها به ظاهر خود را مدیون و مرهون معلمان می دانند  اما گویا این اسماعیل جهت خط و ربطش با آن اسماعیل مسئولان فرسنگها اختلاف دارد

 

عبدی بعد از این که حکم ناعادلانه  پنج ساله خود را طی کرده است و بایستی آزاد می شد،  اکنون با پرونده ای تعلیقی که توسط قوه قضائیه بسته شده بود، روبروست.

چون بار دیگر این پرونده  مفتوح شده است در حالی  که قاضی وقتِ آن پرونده به وکیل ایشان گفته بود که پرونده بسته شده است !

 

واقعا جای تامل و تعمق دارد که قوه قضائیه دست از لجاجت و کینه توزی با فعالان صنفی فرهنگی بر نمی دارد و راه آشتی و مصالحه را همواره می بندد شاید که در آن جا نیز برخی هم چنان به دنبال آشوب و نارضایتی مردم هستند

امیدواریم که قوه قضائیه در عمل به شعارهای رئیس جدید این قوه قانون را سرلوحه امور خود قرار داده و هر چه زودتر اسماعیل عبدی را آزاد کنند تا باورمان شود که قصدشان حاکمیت قانون و آرامش جامعه فرهنگیان است چرا که امنیت و آسایش فرهنگیان ، جامعه را امن تر خواهد کرد

 

انجمن صنفی بازنشستگان کشوری همصدا با دیگر تشکل های صنفی، آزادی بی چون و چرای اسماعیل عبدی را خواستار است.

 

کانال انجمن صنفی بازنشستگان کشوری

....................................................

بیانیه کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر

در پشتیبانی از زندانیان صنفی و سیاسی

 

درود بر فرهنگیان شریف  و مردم آزاده ی  ایران

 

«بهاری دیگر آمده است، اما بر آن زمستان ها که گذشت نامی نیست.»

 

🟢 بهاری دیگر از راه رسید ، زمستان سرد  در ریزش است ، دانه های تنهایی که دیروز در خاک شدند، امروز با درخشش خورشید بهاری  ارمغان رویش و رهایی می دهند.

در حال و هوای بهاریم و خورشید آگاهی باردیگر  در گل شیپوری امید ، گرم دمیدن است  و نوید پیروزی  می دهد.

 

این روزها ستارگان فرهنگ برابری و آزادیخواهی این سرزمین که باید گرامی داشته شوند ، در بند خودکامگی گرفتارآمده ، یادست و پابسته گرفتار بازی چوگان بی معرفتانند،  از زندانی به زندان و محکمه به محکمه ای کشان کشان  در گردش اند.

 

تورا تحمل امثال ما بباید کرد

که هیچ کس نزند بر درخت بی بر سنگ

 

و ما انبوه آدمیان ، در نبردی نابرابر بین حق و باطل ، به تماشای اسارت فرزندان آگاه و آزاده ی خود ایستاده ایم ، با پرسشهای بیکرانی که معلم ، نویسنده ، وکیل دادگستری، کارگر ، روزنامه نگار ، بازاری و انبوه گرسنگان جان به لب رسیده ، چگونه می توانند امنیت سرزمین خود را به خطر بیندازند؟!

جای بسی شگفتی ست،که  شکنجه  و آزار این فرهیختگان از کدام آبشخور بی فرهنگی سیراب می شود؟

 

چگونه است ، در این سرزمین، هر روز صدای نبوغ نابغه های اختلاسگر و دزد ومتجاوز به اموال و حیثیت مردم رسا تر می شود ، اماصدای انسانیت،برابری و آزادی و آزادگی مردان و زنان وطن دوست بیشتر خاموش می گردد؟!

 

🟣 کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر زندان ، محاکمه ، بازداشت و هرگونه برخوردامنیتی  با زندانیان صنفی / مدنی را محکوم نموده  و دست در دست معلمان ، کارگران روزنامه نگاران ، زنان ، دانشجویان ، وکلای عدالتخواه، کسبه  و سایر اقشار جامعه آماده ی هرگونه کنش اجتماعی بدون خشونت برای رهایی این عزیزان بوده  و پشتیبانی خود را با آنان اعلام می نماییم .

 

همچنین کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر ، از همبندیان شجاع اسماعیل آقایان:

 

امیرسالار داودی (وکیل دادگستری) 

بکتاش آبتین( عضو هیات دبیران کانون نویسندگان )

 امیرحسین میرخلیلی

  سینا بهشتی

 سعید اقبالی

 مصطفی خسروی بابادی

 عباس سوهانی

 پارساگلشنی

 

به خاطر پشتیبانی از اسماعیل عبدی در این روزهای سخت ، سپاسگزاری می نماید.

 

مارا سریست با تو که گر خلق روزگار

دشمن شوند و سربرود، هم برآن سریم

 

کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر

6 فروردین1400

.......................................................

گزارشی کوتاه از روند پرونده  اسماعیل عبدی

 

اسماعیل عبدی دبیر ریاضی مدارس اسلامشهر عضوهیات مدیره ی کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر و کانون  تهران، مربی بین المللی شطرنج ، به خاطر فعالیتهای صنفی از سال 1385 تاکنون  بارها بوسیله ی وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران بازداشت شده  است.

 

در سال 1389 بازداشت و پس از 40 روز انفرادی و بازجویی به 10 سال زندان محکوم شد ، اما قاضی پروند و سایر مسئولین قضایی در پاسخ به حسین تاج _ وکیل اسماعیل_ و خانواده ی وی پرونده را مختومه اعلام کردند، تا اینکه اسماعیل بار دیگر در سال 94 بوسیله ی سپاه دستگیر و به  5 سال زندان محکوم شد، پنج سال زندان وی نزدیک به پایان بود ، که مسئولین قضایی پرونده سال 89 وی را از زیر غبار روزگار بیرون کشیده و ایشان را به اتهام همان پرونده ی مختومه و غبار گرفته در زندان نگهداشتند.

این درحالی است که بارها مسئولین پروند ، آنرا مختومه اعلام کرده بودند.

 

خواست اسماعیل عبدی در کنار 45 تشکل صنفی معلمان ایران و دهها هزار معلم معترض، آموزش رایگان ، بهبود معیشت فرهنگیان و برابری فرصتهای آموزشی برای همه ی فرزندان این سرزمین است.

 تشکلها و گروههایی که در روزهای آغازسال 1400 در محکومیت زندان اسماعیل عبدی بیانیه نوشته اند:

 

1. کانون صنفی معلمان تهران

2. انجمن صنفی فرهنگیان سقز و زیویه

3. کانون صنفی فرهنگیان قزوین

4. کانون صنفی فرهنگیان الیگودرز

5. کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر

6. کانون صنفی فرهنگیان گیلان

7. انجمن صنفی فرهنگیان شاغل و بازنشسته ی کرمانشاه

8. زندانیان بند 8 زندان اوین

9. شورای هماهنگی تشکلها صنفی فرهنگیان ایران

10. انجمن صنفی بازنشستگان کشوری

................................................

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2023 ©