Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ برابر با  ۰۲ نوامبر ۲۰۱۷
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶  برابر با ۰۲ نوامبر ۲۰۱۷
اعلاميه هيئت اجرائي سازمان كارگران انقلابي ايران ( راه كارگر)

 

اعلاميه هيئت اجرائي سازمان كارگران انقلابي ايران ( راه كارگر)

در باره بازداشت های فعالان کارگری

 

با مقاومت مدنی توده ای،

تهاجم به فعالان کارگری را در هم بشکنیم

 

 موج احضار، بازداشت و زندانی کردن فعالان کارگری و مدنی دامنه گسترده تری یافته است. پس از بازداشت رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیکای شرکت واحد و فعالان صنفی معلمان همچون  اسماعیل عبدی، محمود بهشتی لنگرودی، محسن عمرانی و مختار اسدی، در روزهای گذشته، محمود صالحی دستگیر و حکم جلب علیرضا ثقفی نیز ابلاغ شده  و احضاریه برای دادگاه تجدیدنظر داود رضوی از اعضای سندیکای شرکت واحد و ابراهیم مددی نایب رئیس این سندیکا نیز ابلاغ شده است.

 

نجیبه صالح زاده  رئیس كميته دفاع از محمود صالحي و همسر او در پیام خود می گوید: «روز شنبه ششم آبان ماه (۲۸ اکتبر ) در پایان دیالیز هفتگی محمود، همراه ایشان در حال خروج از بیمارستان بودیم که ناگهان چهار نفر از ماموران نیروی انتظامی ما را محاصره کرده و محمود را با وجود اعتراض و مخالفت ما از بابت وضعیت جسمی ایشان بعداز انجام دیالیز با خود به دادگاه بردند. در آنجا ضمن ابلاغ حکم، ایشان را جهت اجرای حکم روانه زندان مرکزی سقز کردند. این دستگیری بدون اخطار در پی حکم دادگاه تجدید نظر صورت می گیرد که حکم ۹ سال زندان تعلیقی ایشان را به یک سال حکم قطعی تبدیل کرده است».  روشن است كه بازداشت و زنداني كردن اين باره محمود صالحي؛ كه وضعيت جسمي نامناسبي دارد و هر هفته دو بار دياليز مي شود؛ براي عملي كردن سناريوی شوم '' مرگ خاموش'' او در زندان است. اجراي همان سياست رذيلانه اي كه زنده يادان شاهرخ زماني، محمد جراحي، افشين اسانلو، كورش بخشنده را از ما گرفت. و هم اكنون هم جان رضا شهابي ( بعد از پنجاه روز اعتصاب غذا و عدم رسيدگي پزشكي ) در زندان رجائي شهر در مخاطره جدي است.

 

سندیکای شرکت واحد با انتشار اطلاعیه ای خبر می دهد که  «براساس احضاریه ای که بدست آقای صالح نیکبخت از وکلای سندیکای کارگران شرکت واحد رسیده است ،آقای داود رضوی از اعضای این سندیکا که قبلا از سوی شعبه ۲۶دادگاه انقلاب برای فعالیت های سندیکایی به ۵سال حبس تعزیری محکوم شده بود روزشنبه ۱۳آبان ماه ساعت ده صبح باید در شعبه ۳۶دادگاه تجدیدنظردر دادگاه انقلاب تهران حاضر شود. ابراهیم مددی نایب رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد هم از سوی شعبه ۲۶برای فعالیت های سندیکایی به ۵سال و سه ماه حبس تعزیری محکوم شده است که پرونده این عضو سندیکا هم در انتظار دادگاه تجدید نظر میباشد. داود رضوی و ابراهیم مددی این دوعضو سندیکا درنیمه های بامداد هشتم سال ۱۳۹۳ توسط نیروهای اطلاعات در منزل شخصی شان دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند و بعد از۲۲روز بازداشت با قرار صد میلیونی آزاد شدند، آقای رضا شهابی دیگر عضو هیئت مدیره این سندیکا درحال حاضردر زندان رجایی شهر بسر می برد.»

 

 کانون مدافعان حقوق کارگر خبر می دهد که :« ماموران دادستانی اوین ساعات ۱۱ صبح چهارشنبه ده آبان ماه، با در دست داشتن حکم جلب و حکم ورود، به منزل علیرضا ثقفی مراجعه کرده و خواهان ورود به منزل و جلب او شدند .آنها حکم جلب و کارت شناسائی خود را نشان دادند.از آنجا که نامبرده در منزل حضور نداشت با تنظیم صورت جلسه حکم را ابلاغ کرده و خواهان آن شدند که نامبرده روز شنبه خود را به دادسرای اوین جهت اجرای حکم سه سال زندان معرفی کند. علیرضا ثقفی در اول ماه مه ۱۳۸۸ همراه با تعداد زیادی از فعالان کارگری در پارک لاله بازداشت شده و مدت چهل روز را در زندان گذرانده بود و در انتها با قرار وثیقه آزاد شده بود. تا کنون چندین بار به و ثیقه گذار اخطار داده شده که وی خود را معرفی کند».

 

گسترش اعتراضات كارگران، معلمان، پرستاران، دانشجویان، بيكاران، بازنشستگان و سپرده گذاران مالباخته كه هر روز بر ابعادشان افزوده می شود و به تدریج خصلت سراسری پیدا می کنند، رژيم جمهوري اسلامي را ترسانده است.  هراس از انفجارات اجتماعی در جامعه و به حركت درآمدن توده های کار و زحمت و قربانیان سیاست های فلاکت گستر رژیم اسلامی  در فضاي پرالتهاب داخلي، منطقه اي و جهاني،  حاکمیت اسلامی را بر آن داشته است تا شمشير را از رو بسته و سياست سركوب را  تشديد نماید.  در گام نخست برای ایجاد فضای رعب و وحشت و برای خنثی کردن حضور فعال رهبران خوشنام و سازش ناپذیر جنبش های اجتماعی در این شرایط حساس، دستگیری وبه بند کشیدن آنها را در دستور قرار داده است. از این روست که  فعالان با اعتبار و صدیق  و کنشگران  کارگری و مدنی همچون  رضا شهابی ، محمود صالحی، اسماعيل عبدي، محمود بهشتي لنگرودي، محسن عمراني ، مختار اسدي باید در زندان باشند و فعالانی همچون علیرضا ثقفی، ابراهیم مددی، داود رضوی نیز می بایست به آنها بپیوندند. نظام سركوبگر جمهوري اسلامي شمشير داموكلس احضار، پرونده سازي و صدور احكام زندان را بالاي سر فعالان كارگري و مدنی ، روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای آويزان كرده تا با ايجاد فضای ترس و وحشت و بالا بردن هزينه مبارزه، آنها را به عقب نشيني و سكوت وادارد.

 

حاکمیت مستبد اسلامی بر این باور است که می تواند بدون هیچ هزینه ای این سرکوب ها را ادامه بدهد . تا زمانی که رژیم اسلامی خیالش جمع است که اعتراضات در حد بیانیه های اعتراضی یا چند مصاحبه با رسانه ها باقی می ماند، در بر همین پاشنه خواهد چرخید. اما زمانی که اعتراضات توده ای در برابر این بی حقی ها و ظلم مسلم صورت گیرد، آنگونه که رانندگان اتوبوس های شرکت واحد با کاهش سرعت و روشن کردن چراغ های اتوبوس ها انجام دادند و این اعتراضات خصلت عمومی و حتی سراسری به خود بگیرد و شعار «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، در کنار دیگر شعارهای مطالباتی جنبش مردم جای گیرد، ناگزیز به عقب نشینی خواهد شد. اکنون زمان آن فرارسیده است که در برابر این بی عدالتی ها و برخوردهای سرکوبگرانه و ددمنشانه حاکمیت اسلامی، مقاومت مدنی همبسته جنبش های مختلف اجتماعی، از کارگران، معلمان، پرستاران گرفته تا  دانشجویان، بیکاران و بازنشستگان  سازمان داده شود.

 

سازمان ما بازداشت محمود صالحي و احضار علیرضا ثقفی و تلاش برای به زندان افکندن  مجدد داود رضوي و ابراهیم مددی را قويا ً محكوم مي كند. از همۀ تشکل ها، گروه ها، سازمان ها، احزاب و همه آزادی خواهان و عدالت جویان تقاضا داریم از هر طريق ممكن به این موج جدید سرکوب اعتراض کنند و اجازه ندهند فعالان و کنشگران خوش نام جنبش را از بدنه اجتماعی شان جدا سازند و یا با سیاست "مرگ خاموش" زندانیان سیاسي توسط مقامات امنیتي و قضائي جمهوري اسلامي، آنها را از صحنه مبارزه خارج سازند.

 

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیسم

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ برابر با ۲ نوامبر ۲۰۱۷

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©