Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ برابر با  ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶  برابر با ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷
پیام تسلیت هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

پیام تسلیت هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

به خواهران و برادران  زلزله زده مان در ایران و عراق

 

با ایجاد کمیته های مردمی، به کمک زلزله زدگان بشتابیم

 

یکشنبه شب  بیست و یکم آبان ۱۳۹۶ زلزله ای پرقدرت، استان های غربی ایران، کردستان و کرمانشاه  و اقلیم کردستان عراق را در هم کوبید. این زلزله ویرانگر بسیاری از مردم این دیار را به زیر تل های خاک برد که تلاش برای بیرون کشیدن اجساد و خارج کردن زندگان از زیر آوار ادامه دارد. تا کنون صد ها تن از هموطنان مان در استان های غربی کشور، کردستان، کرمانشاه جان خود را از دست داده اند و بسیاری از هموطنان مان در شوک عظیم ناشی این بلای طبیعی قرار دارند. نه تنها ساختمان های خشت و گلی این مناطق کردنشین فراموش شده و محروم نگه داشته شده، ویران شدند بلکه حتی بلوک های ساختمانی مسکن مهر، که زمانی سمبل "عدالت جوئی" حاکمان فریب کار و غارتگر بود هم در هم شکستند که نشان می دهد تا کجا دولت مردان این کشور در برنامه ریزی هایشان در این کشور زلزله خیز به وظایف خود عمل می کنند. کمبود بیمارستان ها، پزشکان متخصص، پرستاران و روانشاسان، نشان می دهد که در کردستان ما هیچ تدارکی برای چنین وضعیت های صورت نگرفته است.

 

در شرایطی که آخوندهای مرتجع در صدا و سیمای جمهوری اسلامی زلزله را نشانۀ عذاب الهی و جزای گناهان می دانند و از مردم دعوت می کنند دست به دعا بردارند و از دولت جمهوری اسلامی انتظاری نداشته باشند، مردم ایران یک پارچه در  کنار هموطنان کرد  خود قرار  گرفته اند. صف های طویل اهدای خون در  جلو بانک های خون کشور، و تلاش برای ارسال کمک های ضروری و همچنین تلاش مردم مناطق زلزله زده برای نجات دوستان، آشنایان و همشهریان خود، نشان دهندۀ همبستگی  عمیق و غرور انگیز مردم ماست. پیام های تسلیت تشکل های کارگری، نویسندگان، روزنامه نگاران مستقل، هنرمندان خوشنام و سینماگران صاحب نام به مردم زلزله زده  و دعوت از مردم برای حمایت همه جانبه از آسیب دیدگان، روح این همبستگی ملی را بیان می کند.

 

وقوع زلزله همزمان در استان های غربی ایران و استان های شرقی عراق، یک بار دیگر هم سرنوشتی مردم این دیار را برجسته تر می سازد. آسیب دیدگان این سوی و آن سوی مرز، که دردهای مشترک شان بر اثر چنین بلایای طبیعی نیز برجسته تر می شود، سرنوشت مشترکی دارند. این سرنوشت مشترک را می توان و باید از طریق اتحادهای آزاد، دمکراتیک و فدارتیو در کشور خود و تلاش برای ایجاد اتحادهای گسترده دمکراتیک در سطح منطقه گسترش داد. آنها که به جداسری ها و تکه تکه کردن های قومی می اندیشند، نمی دانند که با چنین سیاست هائی راه در هم شکستن این هم سرنوشتی و همبستگی های انسانی پایدار را نشانه رفته اند.

 

سازمان ما به خواهران و برادران گرفتار غم و ماتم و بازماندگان و آسیب دیدگان زلزله ویرانگر یکشنبه شب  در دو سوی مرز  ایران و عراق  تسلیت می گوید. ما از تمامی فعالان و مردم فداکار ایران تقاضا داریم از هر طریق ممکن به  کمک هموطنان زلزله زدۀ استان های غربی کشور بشتابند. هر چند این وظیفه مقامات حکومتی است که همانطور که برای راه اندازی کاروان های اربعین تمامی امکانات این مملکت را بسیج می کنند، برای نجات آسیب دیدگان نیز چنین کنند، اما تجربه نشان داده است که در چنین مواقعی، بیش از تعلل و دست روی دست گذاشتن مقامات حکومتی و پیام های شوم آخوندهای مرتجع در صدا و سیما،  انتظار زیادی از حکومت مرتجعان نمی توان داشت. اینجاست که کمیته های همبستگی کمک های مردمی می توانند در چهارگوشه کشور شکل بگیرد و کمک های مردمی را به مناطق آسیب دیده برسانند.

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیسم

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ برابر با ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©