Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
سه-شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲ برابر با  ۰۹ ژانويه ۲۰۲۴
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :سه-شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲  برابر با ۰۹ ژانويه ۲۰۲۴

 

اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

 

علیه اعدام: مجازاتی کاملا ضد انسانی

در حمایت از هفته کارزار جهانی علیه اعدام‌ها در ایران

 

ماشین کشتار و اعدام جمهوری اسلامی سرعت گرفته است. نطفه حاکمیت جمهوری اسلامی با اعدام در پشت بام مدرسه علوی بسته شد و در این چهل و چند سال، این ماشین کشتار، مدام مشغول به کار بوده است. اکنون که جنبش مردمی ژینا با قدرت و با گام های استوار ناقوس مرگ جمهوری اسلامی را به صدا درآورده است، خشونت و اعدام در جمهوری اسلامی با سرعتی شگفت آور در حال افزایش است. تعداد اعدام ها در سال ۲۰۲۳ میلادی با رشدی ۲۵درصدی به ۵۳۴ نفر رسیده که  از میان آنها ۵ معترض، ۱۸زن و ۱۷۰ بلوچ بوده اند. انتقام از مردم بلوچستان به دلیل مقاومت درخشان آن ها در یک سال گذشته بوده که پرچم جنبش «زن، زندگی، آزادی» را برافراشته نگهداشته اند.

آدمکشان جمهوری اسلامی با فرصتی طلائی که جنایات دولت نژادپرست اسرائیل در غزه به وجود آورده، بر موج اعدام ها افزوده اند. جنایات ضد بشری  ارتش نژادپرست اسرائیل با قتل بیش از ۲۳ هزار نفر از مردم فلسطین در غزه که یک سوم آنها را کودکان تشکیل می دهند و ویرانی کامل شهرها و روستاها و آوارگی دو و نیم میلیون نفر از مردم سرگردان در زیر آسمان و زیر بمباران های بمب افکن های اسرائیلی، افکار عمومی جهان را به این سوی جهان کشانده و گاه جنایات رژیم نژادپرست اسلامی را در زیر سایۀ خود  قرار داده است. بی جهت نیست که در سه ماه اخیر، همزمان با تداوم لشکرکشی اسرائیل به غزه، دستگاه امنیتی ـ قضائی جمهوری اسلامی بر موج احضارها، شلاق زدن ها، زندانی کردن ها و صدور احکام اعدام و اجرای ددمنشانه این احکام افزوده است.

هدف این ددمنشی سازمانیافتۀ حکومتی به عقب راندن مبارزات درخشان مردم است؛ چه مبارزات سیاسی ـ فرهنگی و در دفاع از زندگی نرمال انسانی و آزادپوشی زنان و چه مبارزات مطالباتی کارگران، کشاورزان و بازنشستگان. حاکمیت اسلامی ناتوان از تحمیل سبک زندگی مطلوب و قرون وسطائی خود بر مردم از یک سو و ناتوان از تامین حداقل های معیشتی برای همگان از سوی دیگر، به تنها حربه خود یعنی سرکوب تمام عیار و کشتار و اعدام وسیع روی آورده است. در برابر این ددمنشی سازمانیافته حکومتی باید ایستاد. این موج جنایت ضدانسانی را باید در هم کوبید.

برای مقابله با این جنایات سازمانیافته، برای جلوگیری از موج اعدام های ددمنشانه ،  کارزاری یک هفته ای علیه اعدام در فاصله روزهای ۱۳ تا ۲۰ ژانویه ۲۰۲۴ ( ۲۳ تا ۲۹ دیماه ۱۴۰۲) سازمان داده شده است. سازمان ما از همه اقدامات انسانی و همه کارزارهای تشکل های گوناگون و انسان های با وجدان علیه اعدام های سازمانیافته حمایت می کند و از همه فعالان سیاسی و مدنی و تشکل ها و سازمان ها دعوت می کند از این کارزارها علیه اعدام حمایت کنند. نباید گذاشت خشم افکار عمومی جهان علیه جنایات دولت آپارتاید اسرائیل، جنایات رژیم آپارتاید جمهوری اسلامی را به زیر سایه ببرد. این وظیفه انسانی ماست که در جای جای ایران و جهان برای نجات جان زندانیانی که با اتهامات واهی و اعترافات زیر شکنجه محکوم به اعدام شده اند، اقدام کنیم. اعدام، مجازاتی غیرانسانی است که باید ملغاء شود.

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، دمکراسی و سوسیالیسم

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

سه شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲ برابر با  ۰۹ ژانويه ۲۰۲۴

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©