Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
يكشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با  ۰۲ می ۲۰۲۱
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :يكشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰  برابر با ۰۲ می ۲۰۲۱
بیانیۀ شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران

بیانیۀ شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران

درخصوص بزرگداشت روز معلم

 

به نام خداوند جان و خرد

 

خرد را تو روشن بصر کردەای

چراغ  هدایت تو  بر کردەای

خمیرمایه ی توسعه ی پایدار در هر کشوری آموزش و پرورش بوده و معلم از اصلی ترین ارکان این نهاد انسان ساز است. دولت ها موظفند راه را برای ورود معلمانی با انگیزه، خلاق و متفکر به این ارگان مهم و بنیادی باز کرده تا بتوانند نسلی پرورش دهند که بتواند جهان را آبادتر از آنچه که تحویل گرفته، تحویل دهد. افرادی همه جانبه نگر، نو اندیش، نقاد، مبتکر و پرسشگر که بی محابا بتوانند راه را از چاه تشخیص داده؛ با انتخاب خود مسیر زندگی و آینده ی خود را ترسیم نموده و حیات خود را معنا بخشند.

 

اختصاص زیرساخت های لازم برای این امر از اولویت هاست و تامین امکانات سخت افزاری و نرم افزاری شایسته و ضروری از وظایف اساسی و اولویت دار دولت هاست.

 معلمان و دانش آموزان علاوه بر امکانات فیزیکی برای پرورش استعدادهایشان نیازمند فضایی امن، آرام و بانشاط هستند و در چنین فضایی می شود امیدوار بود کسانی پرورش یابند که مولد، اخلاق مدار و مستقل باشند. یک معلم توانمند، مستقل و کم دغدغه به مثابه ی یک کاتالیزور می تواند تسهیل کننده ی فرآیند تعلیم و تربیت باشد.

 

با نگاهی به توسعه یافتگی کشورها می توان دریافت که فصل مشترک موفقیت در جوامع پیشرفته در مقایسه با دیگر جوامع، نوع نگاه و عملکرد آنها نسبت به آموزش و پرورش است. یک نظام آموزشی اثربخش و کارا می تواند برای جامعه امنیت و رفاه، ثبات، توسعه و سعادت را به ارمغان آورد.

 

در دنیای جهانی شده ی امروز نظام آموزش و پرورش یک کشور را نمی توان از نظام های آموزش و پرورش دیگر کشورها جدا دانست، بنابراین استفاده از ظرفیت های علمی کشور بدون توجه به جهان بینی افراد می تواند سبب شکوفایی و تحول در نظام آموزشی گردیده و التیامی بر زخم های وارده بر پیکر آموزش و پرورش کشور باشد.

سیاست زدگی و سیاسی کاری در آموزش و پرورش خط بطلانی بر تمامی دستاوردها و هرز دادن منابع و امکاناتی خواهد بود که مانند سیلی ویرانگر بنیان های نظام آموزشی را در هم می کوبد.

 

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن عرض تبریک و شاد باش به همه ی همکاران خود در سراسر  کشور عزیزمان ایران به مناسبت روز معلم و شهادت دکتر خانعلی(دوازدهم اردیبهشت ماه) انتظار دارد خرد گرایی و برنامه ریزی درست و اصولی سرلوحه ی تصمیمات مسئولین واقع شده ودر شرایط حاد کنونی که ویروس کرونا تا حدود زیادی آموزش را به قهقرا بردە است، هر چه سریع تر در این خصوص تصمیمات مقتضی و در خور اتخاذ نماید و با انجام واکسناسیون عمومی زمینۀ  بازگشایی مدارس به صورت حضوری برای سال تحصیلی آیندە را فراهم کند، همچنین خواسته هایی دارد که امیدوار است بسترهای لازم برای تحقق آنها از جانب مسئولین محقق گردد.

 

 * ـ آزادی همه معلمان زندانی

 اسماعیل عبدی

محمد رضا رمضانزاده

و...

* ـ  توجه به اتنیک های متنوع بومی و قومی در آموزش و پرورش و به تبع آن هموار ساختن زمینه تحقق اصل ۱۵ قانون اساسی

پرهیز از پرونده سازی علیه فعالین صنفی

 به رسمیت شناختن تشکل یابی مستقل

 توجه به منزلت و رفاه شاغلان و بازنشستگان

زدودن چهره ی امنیتی از فضاهای آموزشی

اهتمام دولت به آموزش کیفی و رایگان

 

در ضمن شورای هماهنگی به همه همکاران فرهنگی و معلمان فرهیخته پیشنهاد می دهد تا برآورده شدن تمامی خواسته های صنفی، خصوصا  آزادی  معلمان دربند،  شرکت در هر نوع مراسم رسمی توسط آموزش و پروش در هفته ی معلم را تعلیق و به آن "نه"  بگوید.

 

در پایان شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن تبریک روز کارگر به این قشر زحمت کش که توسعه، پیشرفت و رفاه جامعه حاصل دست های پینه بسته ی آنان است، خواهان محرومیت زدایی و توجه ویژه به معیشت و منزلت آن هاست و هر گونه سرکوب جامعه ی کارگری را با هر بهانه ای شدیدا محکوم کرده، خواسته های آنان را بر حق دانسته و همواره خود را در کنار کارگران و زحمت کشان جامعه می داند و انتظار دارد رعب و خفقان بر فضای کارگری برچیده شود. 

 

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران

دوازدهم اردیبهشت ماە یکهراز و چهارصد خورشیدی

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2023 ©