Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ برابر با  ۲۷ ژانويه ۲۰۲۲
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰  برابر با ۲۷ ژانويه ۲۰۲۲
تشدید مداوم فشار بر اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد

اعلامیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

 

فشارها و تهدیدها توسط نهادهای امنیتی ـ قضایی

علیه اعضای سندیکا را قویا محکوم می‌کنیم

 

اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد در مراجعه به پلیس امنیت  برای عدم فعالیت سندیکایی و شرکت در اعتراضات تحت فشار و تهدید قرار گرفتند

 

طی روز پنجم و ششم بهمن، بیش از ده تن از اعضای سندیکا، با توجه باینکه از سوی شعبه دوم دادسرای امنیت اوین، به پلیس امنیت احضار شده بودند، به پلیس امنیت مراجعه کردند. بازجویان پلیس امنیت با فشار و تهدید اصرار داشته: دست از فعالیت‌های سندیکایی بردارند، در اعتراضات مشارکت ننمایند و با چند تن از اعضای پیشرو شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد ارتباط نداشته باشند.

 

همزمان با افزایش آمادگی مشارکت کارگران شرکت واحد در اعتراضات و فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد به تجمع در مقابل شهرداری تهران در روز ۲۸ آذر، تماس‌های تلفنی تهدید آمیز و احضار فعالین سندیکایی از سوی حراست شرکت و پلیس امنیت آغاز شد ولی کارگران اعلام کردند، بدون احضاریه کتبی قضایی مراجعه نخواهند کرد، در مواردی تماس‌های تهدید آمیز پلیس امنیت به خانواده اعضای سندیکا نیز صورت گرفته است. طی روزهای گذشته احضاریه‌های شعبه دو بازپرسی دادسرای امنیت اوین مبنی بر مراجعه اعضای سندیکا به پلیس امنیت در اختیار حراست شرکت واحد قرار گرفت تا به فعالین سندیکایی ابلاغ گردد اما از آنجا که کارگران به درستی می‌دانستند که ابلاغ احضاریه‌ها توسط حراست با هماهنگی‌های صورت گرفته به این دلیل است که نهادهای امنیتی قصد داشته‌اند از این طریق فضای ارعاب در شرکت واحد را توسط حراست گسترش دهند به حراست شرکت واحد مراجعه نکردند، چرا که به دلیل فعالیت‌های سندیکای کارگران شرکت واحد طی ۱۸ سال گذشته و انتقال آگاهی‌ها به کارگران، ابهت پوشالی حراست به شدت آسیب دیده و کارگران همچون گذشته از حراست هراس ندارند. نهایتا ابلاغ‌ها توسط مدیریت‌های مربوطه به کارگران صورت گرفت.

 

هر جند این میزان از فشارها و تهدید‌های صورت گرفته مسیر ادامه اعتراضات را با دشوارهایی مواجه می‌کند اما سندیکای کارگران شرکت واحد بنابر تجربیات گذشته اعلام می‌کند، سندیکا در این موج فشار و تهدید هم توسط اعضایش حفظ خواهد شد و بنا بر آگاهی از وضع موجود اعلام می‌کند در صورت عدم بازنگری در طرح طبقه‌بندی مشاغل و عدم پرداخت دیگر مطالبات کارگران، اعتراضات ادامه خواهد داشت.

 

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه موج اخیر فشارها و تهدیدها توسط نهادهای امنیتی قضایی علیه اعضای سندیکا را قویا محکوم می‌کند و از کارگران و رانندگان می‌خواهد، حق بدیهی خود در داشتن سندیکای مستقل کارگری و برگزاری اعتراضات جمعی را با قدرت پیگیری نمایند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۶ بهمن ۱۴۰۱

 

........................................................................

تشدید مداوم فشار بر اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد

توسط پلیس امنیت و دادسرای امنیت اوین ظرف دو ماه گذشته

 

طی شش روز گذشته دور تازه‌ای از فشارها و تماس‌های تلفنی تهدید آمیز پلیس امنیت به اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد و برخی از خانواده‌ها آغاز شده است. روز شنبه دوم بهمن سرهنگ پلیس امنیت با در دست داشتن احضاریه‌هایی از سوی شعبه دو بازپرسی امنیت اوین، بنام چند تن از اعضای سندیکا، برای ابلاغ احضاریه به درب منزل یکی از اعضای سندیکا مراجعه کرده است، همچنین از روز شنبه چند تن از اعضای سندیکا به حراست اداره مرکزی شرکت واحد احضار شده‌اند که پس از بررسی موضوع مشخص شده است، احضاریه‌هایی جداگانه و بنام افراد از سوی شعبه دو دادسرای امنیت صادر شده است که حراست می‌خواهد این احضاریه‌ها را به افراد ابلاغ نماید.

 

طی دو ماه گذشته و مشخصا در روزهای منتهی به تجمع ۲۸ آذر در مقابل شهرداری تهران و اعتراض روشن کردن چراغ اتوبوس‌ها و حرکت با سرعت ۳۰ کیلومتر در ۱۸ دی، پلیس امنیت و حراست شرکت واحد با ده‌ها تن از رانندگان خطوط و اعضای فعال سندیکا تماس‌های تلفنی تهدید آمیز گرفتند.

 

در واقع پلیس امنیت و دادسرای امنیت به نفع مدیران دزد و ناکارآمد شرکت واحد و علیه رانندگانی که طلب حق خود را کرده‌اند بسیج شده‌اند و با تمام توان خود می‌کوشند تا اعتراضات حق‌طلبانه رانندگان و کارگران شرکت واحد را سرکوب نمایند. اما باید بدانند صدای کارگرانی که روز به روز فقیرتر می‌شوند، به زور داغ و درفش خاموش شدنی نیست. کارگران خطاب به مسئولین انتظامی و قضایی می‌گویند: چرا در مواجهه با مدیران فاسد و اختلاس‌گر خاموش هستید؟ چرا به داد کارگران نمی‌رسید؟ چرا پرونده‌های دزدی و اختلاس مدیران شرکت واحد تحت پوشش تعاونی مسکن کارکنان اداره مرکزی شرکت واحد رسیدگی نمی‌کنید؟ اگر شما رسیدگی نمی‌کنید، پس یقین بدانید که ما کارگران با نیروی جمعی خویش و با اتحاد مطالبات‌مان را پیگیری می‌کنیم.

 

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران فشار و تهدید بر  اعضای این سندیکا را محکوم می‌کند و خطاب به کارگران اعلام می‌کند که اعتراضات جمعی، از حقوق اولیه همه کارگران است و بدون توجه به تهدیدها و پرونده‌سازی‌ها و اقدامات فراقانونی حراست شرکت واحد و پلیس امنیت با تاکید بر پرداخت مطالبات‌شان، اعتراضات جمعی را با اتحاد و همبستگی هر چه بیشتر ادامه دهند.

 

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۶ بهمن ۱۴۰۱

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2022 ©