Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
پنجشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۳ برابر با  ۰۴ آوريل ۲۰۲۴
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۳  برابر با ۰۴ آوريل ۲۰۲۴

نکاتي پیرامون حملات جيش العدل!

ایؤب حسین بر ( هوشنگ نورائی)

سرکوبها و فشارها و تبعیضات رژیم جمهوری  اسلامی که بعد از جمعه خونین زاهدان ابعاد گسترده تر و آشکارتری بخود گرفت، روشن بود که زمینه ها را برای تقویت گروه های مسلح جهادی آماده می کند . حملات کنونی و قبلی نیروهای جهادی بلوچ را باید در همین را ستا دید.  گروه هایی همچون جیش العدل و انصارالفرقان که از قبل  آمادگی و امکانات بیشتری داشتند از همه فرصت ها استفاده کرده اند  و فعالانه تر وارد میدان  شده اند.

  ابعاد گسترده ناامنی ها  چه از نظر سرکوب های فیزیکی و چه از نظر  بهداشتی و معیشتی  و   بیشعوری بیش از حد رژیم جمهوری اسلامی در فهم این شرایط و ریشه این بحران ها، سیستان و بلوچستان را بسوی یک غرقاب خطرناک سوق می دهد.

اکنون خطر بزرگ این است که مردم بین چکش يک رژیم سفاک ارتجاعی و سندان این گروه های ارتجاعی جهادی سنی گیر افتاده  و همه امیدهای خود برای آینده روشنتر و مشارکت و رفاه و برابری بیشتر که جنبش «زن، زندگی،  آزادی» آفرید و در زاهدان تداوم  یافت را از دست بدهند.

بر خلاف بعضی گروه های پان بلوچ ناسیونالیست قومی، باید با صراحت گفت؛ اعتراض علیه  تبعیضات و نابرابری ها و مبارزه با سیستم حاکم جمهوری اسلامی نباید بمعنی گشودن راه برای گروه های خطرناک جهادی بلوچ باشد. این نیروها که اکنون با سرعت  بسوی اتحاد با تحریک طالبان پاکستان و در گام های بعدی  احتمالا داعش خراسان می روند، دشمنان آزادی و رفاه و  زن و زندگی  هستند. این  نیروهای اهریمنی  به  ارزش های که طالبان و القاعده و داعش و به نحوی خود رژیم جمهوری  سلامی ترویج کرده و می کنند،  وفا دارند

تجربه های گوناگونی که در خاورمیانه بزرگ و آفریقا داریم بخوبی نشان می دهند که  این شرایط نا امن چقدر زمینه را برای  برآمد این نیروهای جهادی  و نیز خطر سومالیائی شدن و پاکسازی های قومی و مذهبی  فراهم می کنند

 

مردم ستمدیده و تحت تبعیض در سیستان و بلوچستان  نسبت به اتفاقات کنونی بسیار آسیب پذیرند و از این جهت هوشیاری نیروهای آگاه و مترقی و نیز افراد مترقی می تواند نقش مهمی در افشای خصلت این نیروها  و  ر رژیم جمهوری  اسلامی بازی کنند

کماکان لازم است با  استفاده از همه امکانات و فضا ها با وجود تمام دشواری ها به سوی سازماندهی های مدنی روی آورد و امکان مقاومت را تقویت نمود.

ایؤب حسین بر ( هوشنگ نورائی)- لندن-   ۴ آپریل ۲۰۲۴

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©