Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ برابر با  ۱۸ مارس ۲۰۱۵
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۳  برابر با ۱۸ مارس ۲۰۱۵
با شور و شادی یا اندوه و زاری

 چهارشنبه سوری و دشمنانش

 

بهنام چنگائی

 

آری روزگار بسیار ناگوار و نفرت انگیزی ست زیستن، زیستن با این همه سنگدلی، آلودگی و پلیدی در دستگاه آخوندِ با بصیرت. همه ما دهه ها و آشکارا با چشمان خود دیده و می بینیم که هرروز نان، روان، جان، آزادی و زندگی پریشان مان در ماتم سرای 37 ساله ولائی  چگونه به یغمای ریکارانه مذهبی رفته و می رود. پیشتر از همه خود شیعیان، دچار شبیخونِ باندها و مافیاهای سپاه و ولایت گشته و بسیاری از آنها به خاطر افشاگری و یا مخالفت عقیدتی با خودکامگان جان باخته اند. مردم ما بیش از همیشه تاریخ ِشاهان جابر، با پذیرش حاکمیت مذهبی، باورهای خرافی و توصلِ کورکورانه به وعده های"ملاها و امیدِ خدا" با دست خود هستی همگانی را به کام آزمندی، یکه تازی و تاراج روحانیت درنده کشانیدند. عملا ده ها میلیون از کارمزدان، رانده شدگانِ روستائی حاشیه نشین در کلان شهرها، لایه های میانی خانه خراب و اصولا بیش از نیمی از شهروندانِ کارگر، بیکار و فرودست مان با وجود برافراشتگی علم و کتل "حکومت الله" زندگانی شان علنا به زیر خط فقر مطلق کشانیده شده و موجودیت مادی و معنوی آنها در این دوران بی آبرو و روسیاه، بیش از همه ی گذشته ها تحقیرشده تر، زمینگیرتر، بیدادرس تر، بینواتر، تهیدست تر، سرکوب شده تر، اخلاق اجتماعی آسیب خورده تر و بسیاری از قربانیان نظام ریز تا درشت دزد می باید طبق قوانین قضا و قساوت حد اسلامی به خاطر سرقت جهت رفع گرسنگی قطع دست و پا شوند و یا به نام مفسد، ملحد و جانی به طناب دار سپرده شده و یا کثیری به دلیل دادخواهی اسیر و در سیاهچال های استبداد گرفتار باشند. چه زنان و کودکان بی سرپرست و بی پناهان بسیاری در این روزهای بازار گرم قاچاقچیان دولتی در سال نو فرزندان شان بیمار، دستان شان تنگ و ای بسا خیلی ها در گوشه ای پرت و بی صدا در حال جان کندن می باشند .

 

بی کم و کاست بر سر انسان کار و زحمت، مردمان نوعدوست، اندیشه ورزان فرهیخته و آزادی خواهان مدافع حقوق بشر پیگیر ستم و فریب رژیم می بارد. وه که براستی در چه روزگاری بی بنیاد، سراسر آلوده به فساد و مسخره تا بیکران ناکجاآباد گرفتار آمده و اسیریم. همه تلخ کامیم و اما همچنان در دام مذهبیان هزاررنگ بردبار و امیدواریم و با چه خستگی جانی و سرشکستگی روانی و به تاراج رفتگی غرور زندگانی، همچنان ناگزیریم مصیبت ها و بار تعفن هائی رژیم سراپا گندیده ولائی، باندهای له و علیه رهبر و هزار دزدان داخلی و حامیان امپریالیست خارجی اش را با این همه کمبودها، ناراستی ها، رنج بیکاری ها، درد نداری ها را با سرافکندگی تاب بیاوریم و به دلیل گرانی های کمرشکن حتی به آرزوهای کوچک عیدی گرفتن بچه هایمان در سال نو، شرمگینانه نه بگوئیم و از همه بدتر آنگاه رژیم کلاش بخواهد از ما فرصت اندک شادی جشن های نوروزی مان را هم بگیرد. نه این دیگر محال است!

 

 « احمد خاتمی: آتش بازی در چهارشنبه سوری حرام است »

 

در نماز جمعه هفته گذشته تهران، که توسط احمد خاتمی در مصلای تهران برگزار شد، وی با زبونی، ترس و واهمه از برگزاری گسترده جشن چهارشنبه سوری اعلام کرد که «سنت‌های خوب نوروزی» مورد تآیید شرعی ست! اما همزمان گفت: یادمان باشد که شاد بودن به معنای شکستن خطوط قرمز خدا نیست. او سپس به مراسم چهارشنبه‌سوری در پایان سال اشاره کرد و گفت: ملت ما ملت فرهیخته‌ای است، از منظر حقوقی این چهارشنبه سوری و آتش‌بازی‌های آن تجاوز به حقوق دیگران محسوب می‌شود و از منظر شرعی نیز با توجه به اینکه مومنان را اذیت می‌کند، حرام است!

 

به این دیوانه، دیگر حرام شناسانِ نوعی و رهبر پاکشان باید گفت که کارگران، زنان، جوانان، دانشجویان، همه ملت های تبعیض زده، توده های سرکوب شده، ویلان و گرسنه ی ایران دیگر آگاهند که آنها با همین دست و زبان های دراز خاتمی ها، با همین نیرنگ های مذهبی ها و دقیقا از منظر همین حقوق اسلامی ملائی و "خط قرمز خدا" بود که گول خورد و بدین سان آسان نان، کار، آزادی، دار و ندار زندگی شان به دست یک مشت مفتخور، دینمدار و تبهکار افتاد و موجودیت اخلاقی آرمانی مردمانش در ژرفای همین روزگار نامردمی ها، نامرادی ها، سرخوردگی ها، فسادها، گمراهی ها و پاکباختگی ها توسط تاریک اندیشان و شادی ستیزان به چنین خواری، زاری، عزا، نوحه و شیون های بی انتها به اعماق نابودی پرتاب شد؛ فرهنگ رنگین و زیبایش در دامن جهالت و تنگ چشمی روحانیتِ نابکار ویران شد؛ شور و شعور فرهیختگانش کشت و کشتار شد؛ ثروت اش غارت و آینده اش در دام ملایان جاه طلب بدین سان گرفتار جبر و جور و جفای بی پایان شد.

 

خمینی، خامنه ای، ملاها و مکلا ها با نام خدا و هر حیله و خدعه ای که شد توانستند در همان آغاز هستی مالی، وجدان پاک، توان پویا و اراده ی آزاد و اداره ی مستقل این ملت های رنگین فرهنگ و تبعیض زده شیعی را تسحیر و تسخیر کرده و دارائی های شان را یکجا بالا بکشند و کشیدند. آنها اما، با همه ی دسیسه ها و توطئه های رسوای مذهبی شان، تاکنون نتوانسته اند جشن و سرور و پایکوبی و گرمای دلنشین همنشینی ها و میهمانی های مردمی و سراسری چهارشنبه سوری، پیشواز بهار، فرخندگی عید و نوروز را از ما بدزدند؛ چرخش و گردش و گره زدن امیدِ تازه ی عاشقان به سبزه زارِ نوبهار را در دل های جوان وپُربار خاموش کنند؛ و نمی توانند رویش، پویش، سرایش و جوشش دوباری انسان با دشت و دمنِ سبز و رنگین سیزده بدر را، در این زمستان بلند استبدادی از ملت های زنده دل ما بگیرند و هرگز و هیچگاه نیز نخواهند توانست.

 

با وجود فشردگی زیر رنج محرومیت ها، گستردگی خشونت ها، روزمرگی اعدام ها، داغداری هزارها، ژرفای فقرها، ستم عریان به کارگرها، کولاک کمرشکن مصیبت های امر و نهی مذهبی ها، ناروشنی نتایج مذاکره ها، رشد ضایعه تحریم ها و سرآخر گرانی های بدکردار، نباید اما برابر این پاسداران گریه، جهل و حماقت زانوی غم بغل زد و آرام گرفت. برخیزیم و بساط غم و مرثیه ملائی را دور بریزیم و هیزم آتش چهارشنبه سوری را فراهم و مهیا کنیم. همه با هم و دست در دست هم و با شور و شادی علیه اندوه و زاری بپاخیزیم و بخندیم و شادی کنیم و برقصیم و آتش بازی کنیم و به یاری هم امیدهای تازه بیافرینیم که دشمنان چهارشنبه سوری از هیاهو، شادی وشادکامی ما ناخرسنداند، از شرار دست ها، از شیفتگی جان ها و از شیدائی سرودهای جانفزای مان در این سال نوی پا به زا هراسناک اند و از جشن های پیشواز بهار ما آشکارا می ترسند و از راز فردای خیزش توده ای در دل همین جشن ها آگاهند و در خود می لرزند.

 

بهنام چنگائی 24 اسفند 1393

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2022 ©