Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ برابر با  ۳۱ اکتبر ۲۰۱۵
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴  برابر با ۳۱ اکتبر ۲۰۱۵
اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

 

اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

 

کشتار اعضای سازمان مجاهدین  خلق در کمپ لیبرتی را محکوم می کنیم

 

روز پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ برابر با ۲۹ اکتبر ۲۰۱۵ کمپ لیبرتی با ده ها  موشکی که از اطراف فرودگاه بغداد شلیک شده به خاک و خون کشیده شد. در این حمله ددمنشانه بیش از ۲۳ نفر از اعضای سازمان مجاهدین به قتل رسیدند و تعداد زیادی نیز زخمی شدند. نیروهای مسلح دولت عراق اصابت 15 راکت به اردوگاه آزادی و کشته شدن تعدادی از ساکنان آن را تائید کردند. خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، در گزارشی مدعی شده که "وثیق البطاط"، رهبر گروه "جیش المختار"، در گفت‌وگو با این خبرگزاری مسئولیت حمله به کمپ لیبرتی را به عهده گرفته است. این اولین باری نیست که چنین حمله جنایت کارانه علیه نیروی های سازمان مجاهدین خلق صورت می گیرد. در بامداد یک شنبه دهم شهریور ۱۳۹۲برابر با اول سپتامبر ۲۰۱۳ با حملات نیروهای عراقی به کمپ اشرف در نزدیکی بغداد هم، ده ها تن از اعضای سازمان مجاهدین خلق به شکل جنایت کارانه ای به قتل رسیدند. "جیش المختار" که از آن به عنوان سازمانی زیر نفوذ جمهوری اسلامی ایران نام برده می‌شود، حمله به کمپ اشرف را نیز به عهده گرفته بود.

 

در سال ۲۰۱۱ توافقی میان دولت عراق و مقامات سازمان مجاهدین خلق انجام گرفت که بر اساس آن قرار شد، اعضای این سازمان به تدریج از اردوگاه اشرف به کمپ لیبرتی انتقال یافته و از آنجا نیز تدارکات انتقال آنها به دیگر کشورها فراهم شود. کمپ لیبرتی پیش از این  پایگاه نظامی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد بود و در پی  خروج نیروهای آمریکایی برای اسکان دادن اعضای سازمان مجاهدین خلق در نظر گرفته شد که گفته می شود نزدیک به ۲۲۰۰ نفر از اعضای این سازمان در اردوگاه آزادی اقامت دارند.

 

حمله جنایتکارانه به اردوگاه آزادی  و کشتار ساکنان آن را باید در چهارچوب سیاست های جمهوری اسلامی و بویژه  سپاه پاسداران این رژیم در نظر گرفت. با توجه به نقش و نفوذ سپاه قدس در عراق و در میان گروه های حشد شعبی (بسیج خلقی) عراق متشکل از شیعیان این کشور، و همچنین در میان سطوح مختلف نیروهای امنیتی ، انتظامی و نظامی عراق، سازماندهی چنین اقدامات ددمنشانه ای را باید در چهارچوب سیاست های امنیتی رژیم اسلامی به حساب آورد. پیش از این نیز شاهد تلاش نیروهای امنیتی رژیم اسلامی در ترور رضا کعبی و بمب گذاری در اردوگاه سازمان  زحمتکشان کردستان ـ کومه له بوده ایم. انتخاب زمان حمله به اردوگاه آزادی را نیز می توان در چهارچوب اختلاف نظرها و درگیری های سیاسی درونی حاکمیت در نظر گرفت که در آستانه شروع مذاکرات وین برای حل مشکل سوریه ، هدف های ویژه داخلی و منظقه ای را دنبال می کنند.

 

هر چند این جنایت وحشیانه توسط نیروهای عراقی همسو با جمهوری اسلامی و به احتمال زیاد با برنامه ریزی حساب شده سپاه قدس انجام گرفته است، که هر نیروی آزادیخواه و انقلابی باید آن را شدیدآ محکوم کند، اما مسئولیت رهبری سازمان مجاهدین را در این رابطه نباید از نظر دور داشت. نگهداری نزدیک به ۲۲۰۰ نفر از اعضای سازمان در "جوار مام مهین" که اکنون در دست یک حکومت متحد جمهوری اسلامی است و در یک جنگ داخلی خونبار درگیر است، اقدامی غیرقابل توجیه است. چشم دوختن به چتر حمایتی امریکا در این رابطه و حفظ وضع موجود با بی مبالاتی غیرقابل چشم پوشی و عدم تلاش برای خارج کردن این نیروها از عراق، نمی تواند تحت هیچ بهانه ای توجیه پذیر باشد. رهبری مجاهدین باید تقاضای انتقال سریع ساکنان لییرتی را در راس خواسته های خود قرار دهد. ، تنها راه نجات ساکنان لیبرتی، انتقال سریع آنها از عراق است که اکنون به کشتارگاه آن ها تبدیل شده است.

 

سازمان ما کشتار وحشیانه و سازمانیافتۀ اعضای  سازمان مجاهدین خلق توسط نیروهای عراقی و آمران و سازماندهندگان ایرانی شان را بشدت محکوم می کند. حمله به انسان های بی دفاعی که به صورت پناهنده در کشور عراق به سر می برند و منتظر خروج از این کشورند و کشتار آنها، نمونه بارز جنایت علیه بشریت است و آمران و عاملان این جنایت باید به دست عدالت سپرده شوند. سازمان ما از تمامی نیروهای آزادی خواه و همه سازمان های مدافع حقوق پناهجویان  و مدافع حقوق بشر می خواهد با ابراز انزجار از این اقدام وحشیانه، از هر طریق ممکن به دولت عراق فشار بیاورند تا امنیت جانی  انسان های گرفتار آمده در کمپ آزادی  و دیگر کمپ ها در عراق را تضمین کند تا امکان خروج آزادانۀ آن ها به هر کشوری که تمایل دارند، فراهم آید.

 

سرنگون باد رژیم جمهوری سلامی

زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیسم

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ برابر با ۳۰ اکتبر ۲۰۱۵

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2022 ©