Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ برابر با  ۰۲ اکتبر ۲۰۱۷
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶  برابر با ۰۲ اکتبر ۲۰۱۷
اعلاميه هيئت اجرائي سازمان كارگران انقلابي ايران ( راه كارگر)

 

اعلاميه هيئت اجرائي سازمان كارگران انقلابي ايران ( راه كارگر)

 

اجازه ندهیم

جان  سهيل عربي را  با "مرگ خاموش" بستانند!

 

 

جان سهيل عربي، زنداني سياسي محبوس زندان اوين، در خطر است! او كه در آذر ماه ۱۳۹۲ توسط  قرارگاه ثارالله دستگير و به اتهام '' توهين به مقدسات و رهبري'' و '' سب النبي'' به اعدام محكوم شده بود، اكنون در وضعيت جسمي وخيم و نگران كننده اي بسر مي برد. گرچه حكم اعدام و اتهام '' سب النبي'' او نقض شده است ولي فشار و آزار او و خانواده اش همچنان ادامه دارد. معلوم نیست وقتی اتهامات او منتفی شده اند، چرا باید هم چنان در زندان باشد و بدتر آنکه خانواده اش را نیز زیر فشار دائم قرار می دهند.

سهيل در نامه اي از زندان اوين در شهريور ماه امسال، نوشته بود : '' چهار سال است که با هر وسیله ای که داشتند از جمله محکومیت به اعدام، حبس سنگین مرا شکنجه کردند. گذشتم، اما امروز که کار به آزار خانواده ام کشیده و هرچه فریاد دارم مینویسم و کار به جایی نمی رسد، چاره ای نمی بینم مگر بدرود گفتن زندگی.'' و عنوان كرده '' خواسته ی من تبرئه خود و همسرم و پایان شکنجه و آزار خانواده ام می باشد. یا خواسته هایم را می گیرم و یا با افتخار در زندان می میرم.'' او  را  اكنون به  آستانه مرگي تلخ کشانده اند.

سهيل عربي كه از اول مهر ماه۱۳۹۶، بعد از هفته ها اعتصاب غذاي تر، بخاطر برآورده نشدن خواسته اش دست به اعتصاب غذاي خشك زده است، با انتشار وصيت نامه اي زندگي را وداع مي كند. او نوشته است : '' بدرود زندگی. نسترنم (همسرش) باور کن هر آنچه را لازم بود انجام دادم که باز گردم و زندگی‌مان را از نو بسازیم اما.... به روژانا ( دخترش)  بگو پدر به جرم اندیشیدن و روشنگری جان سپرد.

من رفتم اما شک ندارم روزی از شر ظالمان رها می‌شویم؛ پرونده من را می‌خوانید و ایمان می‌آورید که حتی یک روز زندان بودن حق من نبود.''

و در پايان نامه اش خطاب به آن هائي كه دوستشان دارد نوشته است : '' هرگز اجازه ندهید شخص دیگری را به جرم داشتن عقاید متفاوت شکنجه دهند.''  این توصیه او به همه آزادایخواهان ایران است. این جمله باید شعار همه ما باشد.

سهيل عربي تنها قرباني نطام سياه و تاريك انديش حكومت اسلامي نيست كه به '' جرم'' دگرانديشي در آستانه مرگ است. جمهوري اسلامي در چهار دهه استبداد ديني و تاریک اندیشی شریعت مدار،  اعدام هزاران هزار زنداني ، بخصوص قتل عام زندانيان سياسي در تابستان۶۷ - كه در تلاش دادخواهي آن جنايت هولناك هستيم – قتل هاي سياسي زنجيره اي دگرانديشان، ترورهای رذیلانه فعالان سیاسی داخل و خارج از کشور  و جنايت كهريزك را در كارنامه ننگين خود دارد. هم اكنون بيشمارند زندانياني كه تنها به جرم دگر انديشي يا فعاليت های صنفي در زندانند و بارها و بارها در دفاع از حق مسلم و بديهي خود ناچار به اعتصاب غذا شده اند. از آن جمله : گلرخ ايرايي، آتنا دائمي، رضا شهابي، محمود بهشتي لنگرودي، اسماعيل عبدي، سعيد شيرزاد، آرش صادقي، محمد علي طاهري،  محمد نظري (۲۳ سال است كه بدون حتي يك روز مرخصي محبوس است)، و بسياري كه حتي نامشان را هم نمي دانيم. اما ستم و زورگوئی جمهوري اسلامي در پاسخ به حق خواهي زندانيان، سوق دادن عامدانه آنها به سوي '' مرگ خاموش'' است و يا دست كم  رساندن زنداني اعتصابي  به مرحله ايست كه آسيب هاي جسمي جبران ناپذيري به او  وارد شود و تا آخر عمر از آن رنج ببرد. بايد اين حربه كثيف و رذيلانه را از رژيم جنايت پيشه ستاند و هزينه سياسي چنين اقداماتي را بايد براي حكومت اسلامي بالا برد.

سازمان ما ضمن دفاع از جان زندانيان سياسي و دفاع از آزادي بيان و انديشه بي هيچ حصر و استثناء  و همچنين ضمن ستايش از مقاومت شجاعانۀ پيكارگران دربند بر اين نكته تاكيد مي كند كه بكارگيري شيوه مقاومت بايد بگونه اي باشد كه در مسير طولاني آزادي و رهائي صدمات جاني دراز مدت بر آنها وارد نشود. همچنین ما از همۀ تشکل ها، گروه ها، سازمان ها، احزاب و همه آزادیخواهان و برابري طلبان و عدالت جویان تقاضا داریم صداي این مقاومت درخشان در زندان ها باشند و اجازه ندهند سیاست "مرگ خاموش" زندانیان سیاسي توسط مقامات امنیتي و قضائي جمهوري اسلامي به پیش برده شود.

بايد فرياد زندانيان، اين دربنديان دگراندیش، را هر چه رساتر پژواك داد ؛ بويژه فرياد آن هائي كه در پشت حصار بلند زندان دست از جان شسته و با آخرين تير در تركش شان، با لب بر غذا بستن، در نبردي نابرابر به مصاف حكومتيان زورمدار و تاريك انديش رفته اند.

 

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیسم

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ برابر با ۰۲ اکتبر ۲۰۱۷

 

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©