Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ برابر با  ۱۲ اکتبر ۲۰۱۷
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶  برابر با ۱۲ اکتبر ۲۰۱۷
اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

در محکومیت تعلیق عضو زرتشتی شورای شهر یزد

 

دست شریعت از گریبان مردم ایران کوتاه!

 

به آپارتاید مذهبی و آپارتاید جنسی پایان دهیم!

 

سپنتا نيکنام که در انتخابات دوره چهارم شوراهاي شهر يزد ٢٠هزارو ١٨٩ رأي به دست آورده بود و چهار سال نیز در شورای شهر مشغول به کار بود و  در انتخابات سال ٩٦ موفق شد با ۲۱‌هزار‌و ۷۱۷ رأي دوباره وارد شورای شهر یزد شود،  بر پایه حکم دیوان عدالت اداری در شهریورماه امسال،  تعلیق عضویت شد. این حکم پس از شکایت یک کاندیدای شکست خورده و بر پایه ابلاغیه جنتي، رئیس شوراي نگهبان انجام گرفته که در آن آمده است: «با توجه به اينکه تصميمات شوراها درخصوص مسلمين بدون لزوم رسيدگي آن در شوراي نگهبان لازم‌الاتباع خواهد بود، تبصره ۱ ماده ۲۶ قانون تشکيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵ نسبت به چنين مناطقي با نص فرمايشات بنيان‌گذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني عليه‌الرحمه در تاريخ ١٢/۷/۱۳۵۸ مذکور در صحيفه نور (جلد ۶، چاپ ۱۳۷۱، صفحه ۳۱) مغاير است و لذا خلاف موازين شرع شناخته شد».

 

تعلیق عضویت سپنتا نیکنام از شورای شهر یزد، شهری که شش هزار زرتشتی در آن زندگی می کنند و حداقل چهارده هزار مسلمان نیز به او رای داده اند، با واکنش های گسترده ای در رسانه ها و شبکه های اجتماعی روبرو شده است. غلامعلي سفيد، رئيس  شوراي شهر يزد در اعتراض به تعلیق عضویت نیکنام که چهار سال نیز در شورای این شهر فعال بوده، در جلسه شورای شهر به این حکم اعتراض کرده و گفته است: «بنده به صراحت قبلا اعلام کردم، اينجا هم دوباره اعلام مي‌کنم، مجري اين دستورالعمل نخواهم بود و هر زماني اگر اين حکم قطعي شد، يکي ديگر رئيس بشود و اين حکم را ابلاغ کند. من با عقل خودم، با دين خودم با آنچه از آزادي و دينداري مي‌دانم، اين حکم سازگار نيست».

 

تعلیق عضویت یک عضو زرتشتی از شورای شهر یزد، در کنار نامه مولوی عبدالحمید امام جمعه زاهدان به رهبر رژیم که در آن  از "نابرابری‌های ۳۸ ساله در رده‌های مختلف کشور در استخدام‌ها و واگذاری مسئولیت‌ها و مناصب در مرکز و مناطق مختلف کشور" علیه اهل سنت گلایه کرده بود، و سرکوب سازمانیافته و ددمنشانه پیروان مذهب بهائی و فشارهای گوناگون علیه دراویش و یهودیان   کشور، همه و همه نشان از نگاه تبعیض آمیز شریعت مداران حاکم در قبال دیگر مذاهب دارد. این جا با آپارتاید مذهبی آشکار روبرو هستیم. حاکمان اسلامی که خود برای جنایاتی که ارتش میانمار علیه  مسلمانان روهینگا انجام می دهند، اشک تمساح می ریزند،  و رهبر رژیم از "آن زن" برندۀ جایزه صلح نوبل انتقاد می کند، وقتی پای اقلیت های مذهبی در کشور در میان است ، با همان تفکری عمل می کنند که ارتشیان و بودائیان میانماری در قبال مسلمانان دست به جنایت می زنند. اگر بودائیان  و ارتش میانمار عملا آپارتاید مذهبی را اجرا می کنند، جمهوری اسلامی نه تنها به اجرای این آپارتاید مذهبی مشغول است بلکه  در سطح تئوری نیز از آن قاطعانه دفاع  دفاع می کند. همین دفاع تئوریک از آپارتاید مذهبی و آپارتاید جنسی است که حکومت قانون در این کشور را ناممکن ساخته است. آنها حتی به قوانین خودساخته شان نیز احترام نمی گذارند و امکان شکل گیری حاکمیت قانون را منتفی می سازند.

 

در کشور چند ملیتی، چند فرهنگی و چند مذهبی ما، نگاه تاریک اندیش و شریعت مدارانۀ  حاکمان، بنیادهای همبستگی ملی این کشور را به لرزه درآورده است. رنگارنگی فرهنگی، گوناگونی مذهبی و اتحاد ، همبستگی و زندگی مسالمت آمیز ملیت ها و قومیت های تشکیل دهندۀ ایران، رنگین کمان زیبائی است که قدرت این کشور را به نمایش می گذارد. تلاش برای در هم شکستن این درخت تنومند با شاخه های رنگارنگ، با داس تاریک اندیشی ، تحجر مذهبی  و قوانین منسوخ شریعت، تاکنون نیز عواقب فاجعه باری برای کشور به بار آورده است. در منطقه ای که جنگ های فرقه ای و مذهبی وسیله ای برای سهم خواهی های قدرت های منطقه ای و جهانی شده است، شعله ور ساختن نفرت های مذهبی و تحریک احساسات عقب مانده دینی و فرقه ای، آتش های بنیان کنی را بر پا ساخته  و پایه های قوام و استحکام  این کشور را می لرزاند.

 

سازمان ما تعلیق عضویت سپنتا نیکنام از عضویت شورای شهر یزد را به شدت محکوم می کند و بر آن است که دست شریعت مداران باید از رای مردم، از فرهنگ مردم، از زندگی مردم و در نتیجه از گریبان مردم کوتاه باشد. هر چند این آراء در یک انتخابات غیردمکراتیک اتخاذ شده باشد. ما در انتخابات مجلس شورای اسلامی  نیز شاهد بودیم که شورای نگهبان رهبری در یک اقدام بی سابقه ۱۹۳۳۹۹ رای صحیح ( بنا بر اعلام رسمی فرمانداری اصفهان و نهادهای نظارتی) برای مینو خالقی، دختر جوان سی ساله اصفهانی را باطل اعلام نمود تا از این طریق بر  آپارتاید جنسی در این کشور مهر تائید بزند.

 

سازمان ما آپارتاید جنسی و آپارتاید مذهبی در کشور را بشدت محکوم می کند و بر آن است که باید برای کوتاه کردن دست شریعت از قوانین و قدرت تلاش همه جانبه ای صورت گیرد. بدون در هم شکست حاکمیت دینی و جدائی دین از دولت، نمی توان به سوی آزادی، دمکراسی و همبستگی انسانی حرکت کرد. با دفاع قاطع و همه جانبه از حق شهروندی برابر همه مردم کشور، باید در برابر حاکمیت تاریک اندیش و شریعت مداران متحجر ایستاد و از همبستگی ملی و اتحاد داوطلبانه و آزادی مذهب و عقیدۀ همگان دفاع کرد. هر چند با آن عقیده و مذهب موافق نباشیم. نباید اجازه دهیم داس تاریک اندیشی شریعت مدار، ریشه های همبستگی و اتحاد سراسری مردم ایران به نابودی بکشاند.

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیسم

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ برابر با ۱۲ اکتبر ۲۰۱۷

 

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©