Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
جمعه ۱۰ فروردين ۱۴۰۳ برابر با  ۲۹ مارس ۲۰۲۴
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ فروردين ۱۴۰۳  برابر با ۲۹ مارس ۲۰۲۴

اعلامیه سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

 

به فشارهای فاشیستی علیه خانواده های دادخواه اعتراض کنیم!

 

مبارز شجاع صدیقه وسمقی، اسلام‌پژوه و زندانی سیاسی،‌ با انتشار متنی در حساب اینستاگرام خود با هشدار نسبت به شرایط جسمانی راحله راحمی‌پور، از خانواده های دادخواه و  زندانی سیاسی در زندان اوین، خواهان تلاش برای آزادی او شد. این زن شجاع که در برابر حاکمیت دینی و در همراهی با جنبش توفنده «زن، زندگی، آزادی» حجاب از سر برداشت، در متن اینستاگرامی خود نوشت:

«بند زنان اوین ـ راحله راحمی پور، این بانوی هفتاد و دو ساله، یک زن دادخواه است. او دادخواه خون برادر خویش است که در دهه ی شصت اعدام شده است. او به دلیل دادخواهی و فعالیت در این زمینه به پنج سال تحمل حبس محکوم شده که تاکنون پنج ماه آن را سپری کرده است. او از تومور مغزی و بیماری های دیگر رنج می برد. همواره سر درد دارد و همبندیان نگران سلامت او هستند. وقتی او را می بینم که رنجور و بیمار در سنی که باید در خانه استراحت کند و به دلیل رنج های فراوان تحمیل شده بر او دلجویی شود، در بند از این سو به آن سو می رود و کلافه از سر درد روی تخت دراز می کشد، دلم به درد می آید. حضور او در این بند یکی از نشانه های آشکار ظلم دستگاه قضائی جمهوری اسلامی است. انتطار می رود از نهادهای داخلی و بین المللی و اشخاص حقیقی موثر برای آزادی او تلاش کنند. باید تاکید نمود اگر اتفاقی برای این بانوی بیمار هفتاد و دو ساله بیافتد، بی تردید جمهوری اسلامی مسئول آن شناخته می شود».

راحله راحمی‌پور، خواهر حسین راحمی پور، از خانواده‌های دادخواه است. برادرش حسین راحمی‌پور از قربانیان شکنجه گاه های جمهوری اسلامی به همراه همسر باردارش به اتهام عضویت در سازمان ما در سال ۱۳۶۲ بازداشت و در  شهریور ۱۳۶۳ اعدام شد. راحله راحمی پور در تمامی این سال ها دادخواه برادر و همچنین پیگیر سرنوشت برادرزاده‌اش که در زندان اوین به دنیا آمد، بوده است. این زن شجاع  در سال‌های گذشته همواره  دادخواه برادرش بوده و مدام تلاش کرده تا از سرنوشت نوزاد برادرو همسر برادرش که در زندان ناپدید شده، خبری بدست آورد. دژخیمان جمهوری اسلامی نوزاد را از پیش مادرش ربوده و بعدا اعلام کرده اند که او فوت شده است. این عمه فداکار همواره تلاش کرده تا از سرنوشت برادرزاده اش که رژیم اسلامی هیچ خبری از او بروز نمی دهد، کسب اطلاع کند. روشن نیست که بر سر این کودک معصوم در زندان های جمهوری اسلامی چه آمده است. تلاش های این عمه فداکار برای روشن شدن حقیقت و سرنوشت برادرزداه اش باعث فشارهای سنگین و ددمنشانه بر او شده است.  این زن دلیر دادخواه در سال‌های گذشته بارها بازداشت و زندانی شده و آخرین بار مرداد ماه سال گذشته توسط قاضی صلواتی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی»، به شش سال و دو ماه حبس تعزیری محکوم شد. با تائید حکم پنج سال زندان، در تاریخ ۲۷ آبان ۱۴۰۲ برای اجرای این حکم رذیلانه به زندان اوین منتقل شده است. این حق او و خانواده اشان هست که از سرنوشت این کودک معصوم آگاه شوند. روشن است این حجم از فشار سنگین بر این خواهر دادخواه، بیان رذالت جمهوری و اوج توحش حاکمیت دینی است.

نامه اعتراضی صدیقه وسمقی، زن شجاع و اسلام‌پژوه و منتقد جمهوری اسلامی، نشان از وجدان بیدار زنان دلیری دارد که به جرم شجاعت شان در زندان های جمهوری به سر می برند. فراموش نکنیم که این زن مبارز با اعلام این که «حجاب تحمیلی جمهوری اسلامی را حجاب شرعی» نمی‌داند و «حجاب اجباری یک بازی سیاسی بیهوده است که زنان با مقاومت خود به این بازی پایان خواهند داد» در ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ توسط ماموران امنیتی رژیم اسلامی بازداشت شد و در حال حاضر در زندان اوین به‌سر می‌برد. نامه او از زندان و حمایت او از خانواده های دادخواه و بویژه انتشار خبر بیماری و درد و رنج راحله راحمی پور، نشان از قدرت رو به رشد جنبش فراگیر دادخواهی دارد. این جنبش از آنچنان قدرتی برخوردار شده است که حتی دیوارهای بلند زندان ها و شکنجه گاه های مخوف و قرون وسطائی جمهوری اسلامی نیز نمی توانند این پژواک فریاد دادخواهی را خاموش سازند.

ما فشارهای فاشیستی استبداد دینی علیه زنان شجاع زندانی از جمله خانم صدیقه وسمقی و علیه زنان  دلیر دادخواه از جمله راحله راحمی پور و احکام شصت سال زندان برای فعالان حقوق زنان و فعالان سیاسی گیلان زهره دادرس، فروغ سمیع نیا، سارا جهانی، یاسمین حشدری، شیوا شاه سیا، نگین رضائی، متین یزدانی، آزاده چاووشیان، جلوه جواهری و هومن طاهری را بشدت محکوم می کنیم. ما از همه سازمان های سیاسی، فعالان مدنی و تشکل های چپ و دمکراتیک تقاضا داریم سیاست های سرکوبگرانه استبداد دینی در زندان های جمهوری اسلامی را بشدت محکوم کرده و افکار عمومی مردم ایران و جهان را نسبت به این بیرحمی در مورد راحله راحمی پور که باید آزاد شود و  در بیرون از زندان درمان شود، آگاه سازند. روشن است که در متن جنبش شکوهمند «زن، زندگی، آزادی» که فریادهای آزادیخواهانه و عطش جوشان مردم به دمکراسی و رعایت حقوق شهروندی تک تک انسان ها و احترام به حرمت و زندگی شایسته انسانی از آن موج می زند، تاکید بر حقوق زندانیان سیاسی و عقیدتی و تلاش برای آزادی آنها از اهم وظایف هر انسان با وجدانی تلقی می شود.

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، دمکراسی و سوسیالیسم

 هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

پنجشنبه ۹ فروردين ۱۴۰۳ برابر با  ۲۸ مارس ۲۰۲۴

 

 

.

 

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©